6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Malatya Kayseri Otobüs Bileti

Malatya Kayseri otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Malatya Kayseri otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Atatürk'ün misafir olarak kaldığı ev, 1982 yılında Atatürk Müzesi'ne dönüştürüldü. Müzede, Atatürk'e ilişkin eşya, belge ve bilgiler sergilenmektedir.

Türk-İslam Eserleri Müzesi, Huand Hatun Medresesi, 1969 yılında arkeolojik eserlerin yeni binaya taşınmasıyla Türk-İslam Eserleri Müzesi olarak düzenlendi. Müzede, Selçuklu, Beylikler ve Osmanlı dönemlerine ilişkin çiniler, ahşap ve madeni eserler, yazma kitaplar, levhalar, halı ve kilimler, giysiler, takılar vb sergilenmektedir.

Darüşşifa Müzesi, Gevher Nesibe Darüşsifası (Tıp Yurdu), Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından onarılarak, müze olarak düzenlendi. Müzede, Türk ve dünya tıp tarihi ile ilgili resim, gravür, bilgi, belge ve eşyalar sergilenmektedir.

Kentin geleneksel el sanatları arasında bakırcılık, halıcılık ve kilimcilik özel bir yer tutar. 20. yy ortalarına değin Kazancılar Çarşısı'ndaki yapım evlerinde sürdürülen bakır işlemeciliği, hammadde kıtlığı ve bakır yerine kullanılan maddelerin yaygınlaşmasıyla eski önemini yitirdi. Kayseri'de yapılan bakır ibrikler, sütlükler ve süt güğümleri, ülke genelinde aranan el sanatı ürünleridir.

MALATYA - KAYSERİ otobüs biletleri, ortalama 60 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 15 firma, günde 32 sefer yapmaktadır.

MALATYA - KAYSERİ arası yaklaşık olarak 342 km olup ortalama yolculuk 4 saat 36 dakika sürmektedir.

Malatya - Kayseri seyahatiniz için harita bilgileri, Malatya için 38.35 kuzey enlemi, 38.3 doğu boylamı ve Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

MALATYA - KAYSERİ haritası

En uygun fiyatlarla MALATYA - KAYSERİ otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve MALATYA - KAYSERİ seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla MALATYA - KAYSERİ seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.