6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

MALATYA'ya giden otobüs seferleri

Diğer MALATYA seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Malatya otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Malatya’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Ülkemizde Doğu Anadolu Bölgesi’nde Yukarı Fırat Bölümü’nde bulunan, Hititler Dönemi’nden beri varlığını sürdüren Malatya, günümüze gelene kadar yıkılıp yeniden yapılmıştır. Doğu Anadolu’da bir turizm yeri olmaya çalışan Malatya’ya geldiğinizde meşhur tarihi yerlerini gezebilir,Nemrut Dağı gibi doğal güzellikleri içinde kafanızı dinleyebilir ya da meşhur kayısıdan yiyerek ülkemizin farklı bölgelerinin güzelliklerini tekrar keşfedebilirsiniz. Ülkemizin doğusunda yer alan Malatya’ya otobüs bileti almak için soldaki kutucuğu doldurduktan sonra “Bilet Ara” butonuna basmanız yeterlidir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

            Hititler’den Perslere, Bizans’tan Osmanlı’ya bir çok devletin yönetiminde bulunmuş nadide şehrimiz Malatya, sırasıyla Melita, Maldia, Melitea ve Malattiye gibi isimleri kullandıktan sonra Türkler’in şehri ele geçirmesiyle bugünkü ismini almıştır. Fırat nehrinin en stratejik konumunda, ticaret yolları üzerinde yer alan Malatya yıllar boyunca devletler arası çekişmelere sebep olmuş ve her savaş sonrası yağmalanmıştır. Bu da Malatya’nın tarihinin incelenmesini zorlaştıran bir etmen olarak günümüzde karşımıza çıkmaktadır.Sınırları içerisinde bir çok höyük bulunduran Malatya’nın ilk yerleşim yeri Arslantepe Höyüğü olarak bilinmektedir. Yaklaşık 6000 yıl kullanılan Arslantepe Höyüğü, suyun kenarına kurulmuş verimli bir tarım alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Tarihimizi yerinde keşfetmek için ClickBus.com.tr’den Malatya otobüs bileti alabilir, gezinize başlayabilirsiniz.

            İlk defa Hititler tarafından M.Ö 2000 yılında Maldia ismiyle keşfedilen Malatya, sonrasında sırasıyla Asur, Med ve Persler’in hakimiyetine girmiştir. Makedonya kralı İskender’in Anadolu’yu ele geçirmesiyle helenistik kültürün etkisi altında kalan Malatya, sırasıyla Romalılar, Bizanslılar ve Selçuklular tarafından yönetilmiştir.

Ucuz Malatya otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Malatya otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

1515 senesinde Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethedilen Malatya, Cumhuriyet’in ilanıyla 20 Nisan 1924 senesinde il olmuştur. 1965’te 450.000 ,2013’te 762.000 nüfusa sahip Malatya’nın ilk belediye başkanı ise son Osmanlı beyi Hasan Derinkök olarak görünmektedir. Bir çok uygarlığımıza ev sahipliği yapmış, farklı kaynaklarda farklı isimlerle anılan bu ilimizin tarihi yerlerini gezmek için Malatya’da Görmeniz Gereken Yerler kısmını okuduktan sonra  Malatya otobüs bileti alabilirsiniz.

Malatya’da Görmeniz Gereken Yerler

Binlerce yıllık tarihi ve eşsiz güzellikleri, dünyaca ünlü kayısısıyla Doğu Anadolu turizminde söz sahibi olmak isteyen güzide ilimiz Malatya’yı gezerek hem tarihimiz hem de Doğu Anadolu kültür ve gelenekleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Gezilecek bir çok tarihi ve doğal güzelliklere sahip Malatya’da yapmadan dönmemeniz gereken şeyler listesinin başında şüphesiz meşhur kayısısından yemek gelmektedir. Koca bir tarihe tanıklı etmiş Malatya’nın tarihi güzellikleri kadar doğal güzelliklerine de aşık olacak, tatilinizi uzatmak isteyeceksiniz. Hemen Malatya otobüs bileti alarak bu güzel şehri gezmeye başlayabilirsiniz.

Çoğunlukla turistlerin Nemrut Dağı’nı ziyaret ettiği mükemmel ilimiz Malatya’ya gittiğinizde sizi keşfedilmek üzere bekleyen başka çok önemli tarihi yapılar ve doğal güzellikler olacaktır. Bu güzel şehrimize gittiğinizde ziyaret edilmek üzere bekleyen görkemli ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken camileri gezmeden şehri terketmemenizi öneriyoruz. Çoğunun kendine has hikayesi bulunan kimileri binlerce yıllık olan bu camilerin içinde ilk durağınız Mücelli Caddesi’nde bulunan kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz 1793 senesinde yaptırılan Yusuf Ziya Paşa Cami’dir. Mimari yapısıyla sizi büyüleyecek bu camiyi ziyaret ettikten sonra koca bir tarihe tanıklık etmiş 1220 senesinde yaptırılmış Battalgazi Ulu Cami’yi görmenizi tavsiye ediyoruz. I. Alaaddin Keykubat döneminde yaptırılan yapı, şehrin Selçuklu mimarisindeki tek örneği olarak bilinmektedir. Günümüzde Malatya’nın en çok ziyaret edilen yapılarından olan 1393 senesinde yapılmış ve Battalgazi Ulu Cami’nin batısında kalan Melik Sunullah Camisini de ziyaret etmeli, içinizin huzurla dolacağı yerler arasında listenizde bulunmalıdır. Bütün bu camileri gezmek için hemen ClickBus.com.tr’den Malatya otobüs bileti alabilirsiniz.

Clickbus üzerinden İstanbul Malatya otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Malatya otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Camileri gezdikten sonra şehirde gezebileceğiniz bir diğer yapı ise kaleler olarak gözükmektedir. İlk yapılmaya 79 yılında başlanan, gezi planınıza ekleyebileceğiniz Malatya kalesi nesilden nesile aktarılarak Bizans İmparatoru Justianus zamanında bitirilmiştir. Günümüzden 2000 sene önce de şu anda bulunduğu yerde olan kale, yıllar içerisinde çok fazla değişikliğe uğramıştır. Malatya Kalesi’nden sonra gezi güzergahınıza göre gidebileceğiniz bir diğer kale ise Arapgir ilçesinde bulunan 14. yüzyılda yapılan Arapgir Kalesi’dir. Günümüze kadar sadece duvar kalıntıları gelebilen kalenin yapımında moloz taşlar kullanılmıştır.

Malatya otobüs bileti alarak gelmiş olduğunuz güzide ilimiz Malatya’da kaleleri de gezdikten sonra gezinize ziyaretiniz sırasında kesinlikle uğramanız gereken duraklardan Malatya Müzesi ve Beşkonaklar Etnografya Müzesi’nden devam edebilirsiniz. Bölgenin binlerce yıllık geçmişine ışık tutan müzelerimizi ziyaret ederek tarihimiz ve bölgenin kültür gelenekleriyle ilgili daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. 15.000’den fazla eserin sergilendiği daha çok Arslantepe ve Gelinciktepe’den çıkarılan eserlerin bulunduğu Malatya Müzesi’ne gidebilir Neolitik Çağ’dan Osmanlı’ya kadar eserleri inceleyebilirsiniz. Malatya Müzesi’nden sonra gidebileceğiniz bir diğer müze olan Beşkonaklar Müzesi’ni şehir merkezine giderek ziyaret edebilirsiniz. Yöre halkının geçmişte kullandığı eşyaları sergileyen müzeye giderek Doğu Anadolu kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bilet arama motoruna İzmir Malatya otobüs bileti bilgilerini girip tarihi seçerseniz o tarihteki bütün İzmir Malatya otobüs seferleri, bilet fiyatları ile birlikte görünecektir.

Tarihi yapılar dışında doğal güzellikleri içinde kafanızı da dinleyebileceğiniz bir ilimiz olan Malatya’ya giderek Levent Vadisi ve Günpınar Şelalasi’ni görebilirsiniz. Muazzam bir güzelliğe sahip, sıradışı yüzey şekilleriyle tanınan Levent Vadisi mağaralarıyla sizi etkileyecek, vadiden çıkmak istemeyeceğiniz bir gün yaşatacaktır. Akçadağ ilçesinde bulunan Levent Vadisi Türkiye’nin çok bilinmeyen nadide yerlerinden biridir. Gittiğinizde her köşesinde fotoğraf çekmek istediğiniz vadi, size mükemmel bir gün yaşatacaktır. Vadiden sonra kendinizi güzelliği içinde kaybedeğiniz, yüksekten düşen suların sesi ve görkemiyle sizi büyüleyecek Günpınar Şelalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Yıl içerisinde fazlasıyla ziyaretçi alan Günpınar Şelalesi ziyaretinizde de fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın. Bu iki güzelliği Malatya’da ziyaret etmek için hemen Malatya otobüs bileti alabilir ve yazımızı okuyarak gezinizi planlamaya başlayabilirsiniz.

Turistlerin en çok ziyaret ettiği yer olan gün batımı ve gün doğumu manzarasıyla ünlü Nemrut Dağı ve Nemrut Dağı Milli Parkı’nı da görmeden şehirden ayrılmamanızı tavsiye ediyoruz. Adıyaman ve Malatya arasında paylaşılamayan Nemrut Dağı genç bir yanardağdır. Heykellerin heybetinden büyüleneceğiniz ve tarihi olayların hepsini hissedebileceğiniz Nemrut Dağı, Dünya’nın sekizinci harikası olarak görülmektedir. Şehirden yaklaşık 90 km uzaklıkta bulunan Nemrut Dağı görenlerin bir daha görmek istediği yer olarak seneler boyunca karşımıza çıkmaktadır. Siz de hemen Malatya otobüs bileti alabilir ve bu kelimelerle anlatılamayacak yerleri gezebilirsiniz.      

Malatya Otobüs Firmaları

ClickBus.com.tr’de bulunan Elazığlılar Turizm, Star Diyarbakır, Vangölü Turizm gibi bir çok otobüs firmasının Doğu Anadolu’da kayısısıyla, tarihi ve doğal yerleriyle ünlü güzide şehrimiz Malatya’ya otobüs seferleri bulunmaktadır. Yukarıdaki kutucuktaki gerekli bilgileri doldurarak Malatya otobüs bileti bulabilir, hemen bu tarihi dokusu ve doğal güzelliklerini gördükten sonra ayrılamayacağınız, kayısıyı bir daha tanımlayacağınız yeri gezmeye başlayabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


MALATYA'ya giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Best Van Turizm
Cesur Bingöl Seyahat
Elazığ Murat Turizm
Elazığlılar Turizm
Esadaş
Has Bingol
Kahta Petrol
Metro Turizm
Mis Amasya
Öz Diyarbakır
Özlem Cizre Nuh
Star Batman
Star Diyarbakır
Vangölü Turizm
MALATYA'ya bağlı otogarlar
Malatya Otogarı