6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Manisa Bursa Otobüs Bileti

Manisa Bursa otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Manisa Bursa otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Eski Kaplıca, Çekirge’dedir. Armutlu Kaplıcası da denir. Murat I döneminde Bizanslı bir ustaya yaptırıldığı sanılmaktadır. 1607’de onarımdan geçirildi.

Çekirge Kaplıcası, 1326’da yapıldı. Bursa’mn en eski kaplıcasıdır. Günümüzde Adak Hamamı olarak bilinir.

Kükürtlü Kaplıca, Çelik Palas - Çekirge arasındadır. Murat I tarafından yaptırıldı. Beyazıt döneminde ise kadınlar bölümü eklendi. Her ikisi de kesme taştandır. Yeni Kaplıca, Sadrazam Rüstem Paşa zamanında Mimar Sinan tarafından yapıldığı sanılmaktadır. Tuğla ve taştandır. Kara Mustafa Kaplıcası kimin yaptırdığı bilinmemektedir. Ana hamam bölümüne Akça Hamam dendiği ve Bizans döneminden kaldığı bilinir. Bugünkü hamamı, Beyazıt ll'ın damadı Kara Mustafa Paşa yaptırdı.

Han-Çarşı, Bursa hanları 14. ve 15. yy'larda yapıldı. Çoğu iki katlı olan hanların üst katında odalar, alt katında depolar bulunur. Odalar, avlu çevresindeki revaklı geçitlere açılır. Gelişmiş hanlarda, ayrıca bir de ahır vardır. Çoğu kesme taş ve tuğladandır. Başlıcaları, Emir Bey Hanı (Orhan Bey dönemi), Kapan Han (Murat I dönemi), Kütahya Hanı adıyla da anılan Çukur Han (Beyazıt dönemi); Geyve Hanı (Çelebi Mehmet dönemi); İpek Hanı (Çelebi Mehmet dönemi), Fidan Hanı ya da Mahmut Paşa Hanı adlarıyla da bilinen Tuz Pazarı Hanı (Fatih dönemi), Koza Hanı (Beyazıt II dönemi), Pirinç Hanı (Beyazıt II dönemi), Katır Hanı (Murat II dönemi), Eski - Yeni Han (Kanuni Sultan Süleyman dönemi), Lala Şahin Hanı ya da Demir Han olarak bilinen Bezir Han (Murat I dönemi). 

MANİSA - BURSA otobüs biletleri, ortalama 43 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 3 firma, günde 22 sefer yapmaktadır.

MANİSA - BURSA arası yaklaşık olarak 291 km olup ortalama yolculuk 3 saat 31 dakika sürmektedir.

Manisa - Bursa seyahatiniz için harita bilgileri, Manisa için 38.6191 kuzey enlemi, 27.42892 doğu boylamı ve Bursa için 40.18257 kuzey enlemi, 29.06687 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Manisa - Bursa seferi için kalkış noktaları ise Manisa için Akhisar, Salihli, Turgutlu, Göcek ve Bursa için Gemlik, İnegöl, Karacabey, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, İznik, Mudanya, Yenişehir, noktalarıdır.

MANİSA - BURSA haritası

En uygun fiyatlarla MANİSA - BURSA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve MANİSA - BURSA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla MANİSA - BURSA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.