6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

MANİSA'ya giden otobüs seferleri

Diğer MANİSA seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Manisa otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Manisa’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Şehzadeler Şehri Manisa, verimli topraklarına kurulu doğal güzellikleriyle sizi büyüleyecek, şehrin her bir köşesinde karşınıza çıkan tarihi miraslarıyla, geçmişte bir yolculuk yapmanıza sebep olacak.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Manisa tarihi kaynaklarda Katakekaumene (Yanık Ülke) adıyla bilinmektedir. Manisa bölgesi tarih boyunca pek çok kez volkanik patlamalara tanık olmuştur. Bölgenin en eski yerleşim tarihinin Yontma Taş Devri olduğu saptanmıştır. Milattan önce bölgenin sahibi olan Lidyalılardır. Bu bölgede 20’den fazla antik kent mevcuttur. Türklerin Anadolu’ya gelişlerinden sonraki dönemde Manisa, Osmanlı topraklarına katıldı. Şehzadelerin yönetimsel becerilerini geliştirip padişahlığa hazırlanmaları için gönderildiği bu şehir, Şehzadeler Şehri olarak bilinmektedir. Manisa 1919 yılında Yunanlılarca işgal edildi ancak 1922 yılında Türk ordusu tarafından geri alınmıştır.

Manisa’da Görmeniz Gereken Yerler

Manisa seyahatinizde görmeniz gereken ilk tarihi miras Manisa Kalesi’dir. Bu yapının dışında tarihi Muradiye Camii, İvaz Paşa Camii ve Mehmet Paşa Bedesteni de yine Osmanlılar döneminden kalan tarihi yapılardır.

Manisa seyahatinizde Anadolu uygarlıklarından da eserler görmeniz mümkün. Lidyalıların ev sahibi Manisa, Anadolu’nun en büyük Tümülüsleri Bintepe Tümülüs’lerine sahiptir. Aynı zamanda Sidas Antik Kenti ve Sart Antik Kenti de yine Manisa’da görmeniz gereken yerlerdendir.

Manisa seyahatinizde Spil Dağı Milli Parkı’da keyifli anlar yaşayabilir, doğanın ve yeşilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Manisa’ya Nasıl Gidilir?

Ege’nin tarihi kentlerinden Manisa’ya otobüs bileti almak için artık firmaları araştırmak zorunda değilsiniz. ClickBus.com.tr’de seferleri sorgulayabilir, Balıkesir Uludağ, Ulusoy Turizm ve daha pek çok firma arasından seçiminizi yapıp Manisa otobüs biletinizi satın alabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


MANİSA'ya giden otobüs firmaları
Balıkesir Uludağ
İzmir Turizm
Mersin Villa Seyahat
Metro Turizm
Şanlıurfa Astor
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
Varan Turizm
MANİSA'ya bağlı otogarlar
Akhisar Otogarı
Manisa Otogarı
Salihli Otogarı
Turgutlu Otogarı
Göcek Otogarı