6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Manisa Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Manisa Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Ege'nin ünlü ‘‘Kral Yolu” üzerinde kurulmuştur. Bölgeye ilk yerleşen Hititlerdi. Sonra Frigyalılar, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar ve Bizanslılar buralara hakim oldular. Kentin adını buralarda bir kale kurarak yaşamlarını emniyet altına almak isteyen Mağnetlerden (Magnesia Kalesinden) aldığı söylenir.

Manisa’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

AĞLAYAN KADIN (Niobe) Kentin çok yakınında doğal bir kayadır. Mitolojiye göre kraliçe Niobe Tanrı Zeus’un oğlu Tantalos’un kızıdır. 7 kız, 7 oğlan çocuk doğurmuş ve çocuklarının ana tanrıça Leto (Latona)’dan güzel olduğunu söylemiş. Buna kızan Leto, Niobe’nin çocuklarını kendi çocukları olan Apollo ve Artemis’e öldürtmüş. Korkunç olay karşısında haykırıp inleyen Niobe’nin bu haline tanrılar tanrısı Zeus acımış ve daha çok hüzün çekmemesi için onu taş haline getirmiş. Kaya üzerinden sızarı suların Niobe’nin gözyaşları, rüzgarların sesinin de Niobe’nin sesi olduğu söylenir.

Manisa otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Manisa otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

ST. JEAN KİLİSESİ Hristiyanlığın ilk yayıldığı devirde Anadolu’daki ilk yedi kiliseden birisi de budur.

NEMRUT KALE Kent merkezine 49 kilometre uzaklıkta Osmanlıca bucağının Köseler köyü yakınlarındadır. Herodot’a göre Aelia’nın en eski kentlerindendi. Bugün bile hayranlıkla görülebilen duvarları mevcuttur. İyi durumda tiyatrosu ile göz kamaştırmaktadır.

ŞART

İzmir - Ankara karayolu üzerinde Salihli’ye 9 kilometre uzaklıktadır. Lidya’nın başkenti ve ilkçağın en ünlü kentlerinden biri olup, paranın da ilk defa burada kullanıldığı bilinir. Hıristiyanlık devrinde Apocalypse’de adı geçen ilk yedi kiliseden birisi de burada kurulmuştur. Harabelerin büyük kısmı toprak altındadır. Son kazılarla Roma devrine ait Gimnazyum ve bir de Sinagog ortaya çıkarılmıştır. Toprak üstü kalıntılarının en önemlisi M.Ö. 3. yüzyıldan kalan Artemis Tapınağıdır. Bereket tanrıçası adına yapılan tapınak lon tarzında 100 metreden uzun, 8X20 sütunlu muhteşem bir eserdir. Bugün iki sütunu eski yükseklikte ve ayakta kalmıştır. Kalıntılar Helenistik devre aittir.

KYBELE (Bereket Tanrıçası) Genellikle Lidya devrine ait olduğu kabul edilen bu tanrıça, Manisa - Turgutlu karayolu üzerinde Akpınar mevkisindeki dağda büyük bir kaya üzerinde oyuludur.

Manisa otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Manisa otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/