6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

MARDİN'e giden otobüs seferleri

Diğer MARDİN seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Mardin otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Mardin’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümünde yer alan Mardin, Suriye ile sınır komşusu olan illerimizden biridir. Tarih boyunca çok farklı kültürlere ev sahipliği yapmış olan Mardin’e seyahatiniz sırasında, şehrin mimari, etnografik ve tarihi değerleri ile büyüleneceğinizden emin olabilirsiniz. Günümüzde Müslüman, Süryani, Yahudi, Ermeni gibi birçok farklı din ve etnik kökenden gelen topluluklara ev sahipliği yapan Mardin’e yolculuğunuz sırasında, farklı kültürlerle tanışma fırsatı bulacaksınız.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Anadolu’yu Mezopotamya’ya bağlayan Mardin, tarih boyunca, Persler, Büyük İskender, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun egemenliğinde varlığını sürdürmüştür. Bilinen tarihi binlerce yıl öncesine dayanan Mardin, adını Süryanice “Kaleler Kenti” demek olan “Marde” sözcüğünden almıştır. Kervan ve savaş yolları üzerinde bulunduğundan dolayı, tarih boyunca birçok topluluk için önemli bir şehir olmuştur. Tarihi milattan önce 3000 yılına dayanan, lavlarla örülü bir dağın yamacına kurulmuş olan Mardin, aynı zamanda bir teolojik mozaik olarak da tanımlanabilir. Mardin’e seyahatiniz sırasında binlerce yıllık bu kültürel birikimin günümüzde tüm güzelliklerini koruyarak Mardin’in şu anki doğal toplumsal hoşgörü ile barış ve kardeşlik şehri olmasını sağladığına sizler de şahit olacaksınız.

Clickbus üzerinden İstanbul Mardin otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Mardin otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Mardin’de Görmeniz Gereken Yerler

Asırlık Mardin konakları ile bezenmiş binlerce yıllık dar sokakların şehri Mardin’de görmeniz gereken bir çok tarihi eserle karşılaşacaksınız. Mardin’e yolculuğunuz sırasında, Deyrulzaferan Manastırı’nı, Mardin Müzesi’ni, Kasımpaşa Medresesi’ni görmeden dönmemelisiniz. Mardin içindeki bir çok çarşı’yı gezmeli, Telkari’den gümüş işleme eserleri sevdiklerinize hediye olarak almalısınız. Mardin’in en önemli festivallerinden biri Yeşilli Uluslararası Kültür ve Kiraz Festivali’dir. Juri üyelerinin “En güzel kiraz’ı” seçtikleri bu festivalde farklı din ve kültürden gelen insanların dostluğuna şahit olacak, bu lezzetli festivalde Mardin’in tadını sonuna kadar çıkaracaksınız.

Mardin’e Nasıl Gidilir?

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Suriye ile sınır komşusu olan Mardin’e yolculuk ise artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Bir çok firma arasından istediğinizi seçebilir seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


MARDİN'e giden otobüs firmaları
Mersin Villa Seyahat
Metro Turizm
Özlem Cizre Nuh
MARDİN'e bağlı otogarlar
Kızıltepe Otogarı
Mardin Otogarı
Nusaybin Otogarı
Tepeüstü Otogarı
Midyat Otogarı