6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Marmaris'e giden otobüs seferleri

Diğer Marmaris seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Marmaris otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Marmaris’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Otobüs firmalarını inceleyin!

Geçmişi milattan önce 12.000 yıllarına dayanan Marmaris zamanın önemli ticaret yolları üzerinden olduğu için ayrı bir öneme sahiptir. Hem Anadolu-Rodos hem de Mısır ticaret yollarının üzerinde olan ilçenin eski adı Fiskos’dur. Tarihi ve doğal güzellikleri ile de ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biridir Marmaris. Özellikle yabancı turistlerin yoğun ziyaretleri sonucunda nüfusu artan ilçe etrafındanki doğal koyları ve beldeleri ile de popüler olmaya başladı.

Tarihçe

2007 yılında Bedir Adasında bulunan Nimara Mağarasında yapılan kazılar, kentin tarihinin bilinenden çok daha eskiye dayandığını kanıtlar niteliktedir. Marmaris tarih boyunca  Mısır, Asur, İon, Pers, Makedon, Suriye, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı gibi birçok medeniyete ve imparatorluğa ev sahipliği yapmıştır. Son olarak 15.yüzyılda Osmanlı imparatorluğuna geçen kent Rodos seferleri sırasında donanmaya da ev sahipliği yapıyor. Rodos seferi dönüşünde Kanuni Sultan Süleyman’ın emri ile Marmaris kalesinin yapımı tamamlanıyor. Marmaris tarihin ilk donanma tarafından yapılan çıkartma tatbikatına da ev sahipliği yapıyor. Bu tatbikat 1803 yılında İngilizler tarafından yapılıyor ve üç ay sürüyor.

Marmaris Birinci Dünya savaşı zamanında Alman zırhlılarına da ev sahipliği yapıyor. Fransız donanması tarafından topa tutulan Marmaris kalesi ise bu dönemde büyük zarar görüyor. Daha sonra Sevr anlaşması ile İtalyanlar tarafından işgal edilen bölge 22 Temmuz 1922 tarihinden düşman işgalinden kurtuluyor

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Marmaris otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Marmaris otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Marmaris’da Görmeniz Gereken Yerler

Marmaris ve çevresini gezmek istiyorsanız size tavsiyemiz seyahat sürenizi uzun tutun. Marmaris merkezinde başta Marmaris kalesi ve çevresindeki eski Marmaris evlerini gezmenizi tavsiye ederiz. Dar sokakları ve dükkanları ile sizi başka bir dünyaya götüreceğine emin olabilirsiniz. Daha sonra limanda ve marinada biraz mola verip yalancı boğazın güzel manzarasını seyredebilirsiniz. Limandan başlayarak Uzunyalı tarafına sahil yolundan yürüyebilir, istediğiniz noktadan denize girebilirsiniz. Geceleri ise Marmaris’in meşhur barlar sokağında eğlenebilir veya güzel restoranlarda taze balık ürünlerinin tadına bakabilirsiniz. Deniz girmek için Marmaris’e 10 dk mesafede bulunan ve küçük Marmaris olarak da adlandırabileceğimiz İçmeleri tavsiye ederiz. Burası daha sakin bir tatil isteyen kişiler için ideal bir dinlenme yeridir.

Marmaris’a gittiğinizde çevre köyleri gezmeden olmaz. Çünkü Marmaris’in asıl tadı oralarda çıkar. Öncelikle Selimiye, Söğüt, Orhaniye ve Hisarönü son zamanlarda oldukça popüler olan köylerden. Buraların hem denizi hem de restoranları Türkiye çapında ün yapmaya çoktan başladılar. Bu köylere giderken yolda durup meşhur Marmaris çam balından almamak da olmaz. Turunç ve Kumlubük de güzel plajları ve denizi ile sizleri bekliyor. Bayır köyünde bulunan tarihi çınar ağaçını ziyaret edip etrafından üç defa dönmeniz de buralara gelenlerin yapması gekeren adetlerdendir.

Marmaris’den kalkan teknelere binerek çevre adalara ve koylara da gidebilirsiniz. Bunlardan en meşhuru Kleopatra Adası ve Cennet adasıdır. Buraların kumu ve denizi çok nadir olduğundan ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Günlük tur tekneleri ile Çiftlik ve Dalyan gibi yerlere de gidebilirsiniz.

Marmaris’e Nasıl Gidilir?

ClickBus otobüs seferlerini ayağınıza getiriyor. Artık Marmaris’e seyahat etmek ClickBus ile çok kolay!

ClickBus.com.tr’ye girerek Marmaris otobüs biletinizi kolayca alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Marmaris’e yolculuk yapmak istediğiniz tarihi seçmek. Daha sonra istediğiniz firmayı ve koltuğunuzu seçerek işleminizi tamamlayın. Ardından güvenli ödeme sistemimiz ile ödemenizi kolayca yapabilirsiniz.

Marmaris online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Marmaris biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Marmaris'e giden otobüs firmaları
Aksu Turizm
İsmail Ayaz
Metro Turizm
Öz Diyarbakır
Ulusoy Turizm