6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Mersin Antalya Otobüs Bileti

Mersin Antalya otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Mersin Antalya otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Mersin otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Yivli Minare, Antalya şehrinin sembolü sayılan ve şehrin her yönünden görünen bu eser eski kale içersinde bulunmaktadır. Yivli Minare, Ulu Cami, Medrese, Mevlevihane ve iki türbe ile birlikte bir külliye halindedir.

Cami yanında ayrı bulunan Yivli Minare bir anıt gibi yükselmektedir. Selçuklu Sultanı I. Alaattin Keykübat tarafından 1230 yılında yaptırılmıştır. Blok kesme taşlı kare bir taban üzerine tuğladan gövdesi 8 adet yarım silindirik yiv şekilli kuşaklarla süslüdür. Bu nedenle Yivli Minare adını almıştır. Tabanın her yönünde dört köşeli firuze ve lacivert renkli çinilerle Allah ve Muhammet kelimeleri yazılıdır. Şerefesi taştandır.

Yivli Minarenin batı yanında bulunan Ulu Cami 1934-1969 yılları arasında Arkeoloji Müzesi olarak kullanılmıştır. 1974 yılından bu yana Etnografya Müzesidir. Cami Antalya’da bulunan en eski Selçuklu eseri ve ilk İslam yapısıdır. Fakat sa-' de bir yapılıştadır. 12 sütun üzerine iki sırada kiremitli altı kubbe ile örtülü oluşu bir bedesteni andırır. Kuzey ve doğuda iki kapısı vardır. Doğu kapısı üzerindeki yazıtta Bizans kilisesinin yerine 1373 yılında Komutan Zincirkıran Mehmet Bey (Öl. 1378) tarafından yaptırıldığı yazılıdır.

MERSİN - ANTALYA otobüs biletleri, ortalama 76.89 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 21 firma, günde 35 sefer yapmaktadır.

MERSİN - ANTALYA arası yaklaşık olarak 486 km olup ortalama yolculuk 7 saat 48 dakika sürmektedir.

Mersin - Antalya seyahatiniz için harita bilgileri, Mersin için 36.8 kuzey enlemi, 34.63333 doğu boylamı ve Antalya için 36.88414 kuzey enlemi, 30.70563 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Mersin - Antalya seferi için kalkış noktaları ise Mersin için Anamur, Bozyazı, Erdemli, Silifke, Tarsus, Taşucu, Gülnar, Mut, Topaklı ve Antalya için Alanya, Belek, Fethiye, Finike, Gazipaşa, Kalkan, Kaş, Kemer, Kumluca, Manavgat, Serik, Akseki, Çolaklı, Mahmutlar, Side, cevizli, Gümüşyaka, Sidekavşağı noktalarıdır.

MERSİN - ANTALYA haritası

En uygun fiyatlarla MERSİN - ANTALYA otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve MERSİN - ANTALYA seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla MERSİN - ANTALYA seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.