6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Mersin Eskişehir Otobüs Bileti

Mersin Eskişehir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Mersin Eskişehir otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Hoşkadem Camisi, 19.yy yapısıdır. Anadolu Selçuklu Hazinedarı Necibittin Mustafa tarafından, eşi Hoşkadem Hatun adına yaptırıldı. Kare planlı yapının tek kubbesi, 12 köşeli bir kasnağa oturur. Kubbe kasnağı içten mukarnaslıdır. Mihrabı niş biçiminde olan yapının duvarları kesme taş ve tuğladan örülüdür. Minaresi Selçukluların ilk yapıtlarındandır.

Kurşunlu Camii, kentin batısında Kurşunlu Çeşme yanındadır. 1343'te Hoca İbrahim tarafından mescit olarak yaptırıldı. 1492'de Şeyh Baba Yusuf yapıya eklemeler yaptırdı. Kare planlı ana mekanı, kurşun kaplı bir kubbeyle örtülüdür. Son cemaat yeri üç kubbelidir. Sağır sivri kemerli ahşap taçkapıda yazıtı vardır. Mukarnaslı niş biçimindeki mihrap, zikzak motifi sütunçelerle süslüdür.

Hazinedar Mescidi, Hoşkadem Camisi’nin batısındadır. 13.yy'da Necibittin Mustafa tarafından yaptırıldı. Kare planlı, kubbeli yapı kesme taştandır. İçten mukarnaslı üçgenlere oturan kubbe, dıştan sekiz köşeli bir kasnağa oturur. Mukarnaslı mihrabın sağında Mekke, Medine'yi gösteren kent minyatürleri ilgi çeker. Mihrap ayrıca, çok köşeli yıldızlarla süslüdür. Kılıç Mescit Camisi: Yıkık durumdaki caminin Kılıç boyları tarafından yaptırıldığı bilinir. Minberi Ulu Camiye taşındı.

MERSİN - ESKİŞEHİR otobüs biletleri, ortalama 100 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 6 firma, günde 6 sefer yapmaktadır.

MERSİN - ESKİŞEHİR arası yaklaşık olarak 717 km olup ortalama yolculuk 7 saat 37 dakika sürmektedir.

Mersin - Eskişehir seyahatiniz için harita bilgileri, Mersin için 36.8 kuzey enlemi, 34.63333 doğu boylamı ve Eskişehir için 39.77667 kuzey enlemi, 30.52056 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Mersin - Eskişehir seferi için kalkış noktaları ise Mersin için Anamur, Bozyazı, Erdemli, Silifke, Tarsus, Taşucu, Gülnar, Mut, Topaklı ve Eskişehir için Sivrihisar noktalarıdır.

MERSİN - ESKİŞEHİR haritası

En uygun fiyatlarla MERSİN - ESKİŞEHİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve MERSİN - ESKİŞEHİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla MERSİN - ESKİŞEHİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.