6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

MERSİN'e giden otobüs seferleri

Diğer MERSİN seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Mersin otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Mersin’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Akdeniz Bölgesi’nde bulunan, Adana, Antalya, Niğde, Konya ve Karaman illeri ile sınır komşusu olan Mersin, mükemmel iklimi, sahilleri, Toros Dağlarında uzanan yaylaları, tarihi ve kültürel altyapısı ile ülkemizin en güzide şehirlerinden biridir.  Turistik birçok değere sahip Mersin’e seyahatiniz sırasında, tarihi önemi olan Tarsus gibi ilçelerini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Mersin sınırları içerisinde bulunan Tırmıl Tepe ve Yumuktepe Höyükleri, yöredeki yerleşimin Neolitik dönemlere dayandığı ile ilgili bizlere ipucu vermektedir. Tarsus ilçesi Asurlular, Persler ve Büyük İskender’in hakimiyeti sonrasında Roma İmparatorluğunun bir eyaleti haline gelmiş, tarih boyunca Kilikya Uygarlığı’nın merkezi olmuş ve bir tarım ve ticaret merkezi haline gelmiştir. Bu dönemde Tarsus ve Mersin bölgesindeki nüfusun 450 bin kişiyi aştığı düşünülmektedir ve eski dünyanın en büyük kentlerinden biridir. Bir çok filozof, din bilgini ve sanatçıya ev sahipliği yapan Mersin’e seyahatiniz sırasında özellikle tarihi değerler açısından Tarsus ilçesini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bütün bu tarihi değerleri sayesinde orta çağ döneminde de dünyanın en önemli Arap coğrafyacıları, filozofları bölgeyi ziyaret etmiş ve eserlerinde kullanmışlardır. Piri Reis yazdığı Kitab-I Bahriye eserinde, Evliya Çelebi Seyahatname’sinde bölgeyi ayrıntılı bir şekilde anlatmışlardır.  

Ucuz Mersin otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Mersin otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Mersin’de Görmeniz Gereken Yerler

Mersin’e seyahatiniz sırasında hem tarihi ve kültürel bir çok yeri ziyaret edebilir, hem de Akdeniz sahillerine uzanan mükemmel kumsallarında denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıca Toros Dağları’na uzanan yaylalara çıkıp trekking yapabilirsiniz. Gezginler için bir çok farklı alternatifler sunan Mersin’e yolculuğunuz sırasında görmeden dönmemeniz gereken yerler arasında ise şunlar sıralanabilir: Mersin Kent Tarihi Müzesi, Kızkalesi, Tarsus Şelalesi, Ashab-I Keyf Mağarası, Kleopatra Kapısı, Şahmaran Hamamı, Yumuktepe, Soli, Narlıkuyu, Cennet ve Cehennem Çökükleri, Taşucu, Anamur Kalesi.

Bu tarihi ve kültürel merkezlerinin yanı sıra bir çok plaj ve turistik merkezi ile Mersin sizleri karşılıyor olacak: Boğsak  Turizm Merkezi, Anamur Turizm Merkezi, Narlıkuyu Akyar Turizm Merkezi, Mersin Melleç Turizm Merkezi’nde Akdenizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Tarsus Karacaoğlan Şiir Akşamları, Uluslararası Tarsus Yarış Maratonu, Mersin Müzik Festivali, Mersin Turunçgil Festivali dönemlerinden birinde ziyaret ederseniz de Mersin’deki zamanınızı çok daha eğlenceli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Mersin’e Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nde, Adana ve Antalya’nın ortasında bulunan Mersin’e yolculuk ise artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Köksallar Seyahat ve daha bir çok firma arasından istediğinizi seçebilir seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


MERSİN'e giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Ünal Turizm
Aksu Turizm
Anamur Zafer Turizm
Best Van Turizm
Çayırağası Turizm
Dadaş Turizm
Elazığ Murat Turizm
Elazığlılar Turizm
Esadaş
Güney Akdeniz Seyahat
Güney Lüks Adana Seyahat
Has Diyarbakır
Huzur Turizm
Iğdırlı Turizm
Isparta Petrol
Kanberoğlu Turizm
Köksallar Turizm
Lider Adana
Lider Siirt Turizm
Lüks Batman Seyahat
Lüks Mersin
Mersin Seyahat
Mersin Vif Turizm
Mersin Villa Seyahat
Metro Turizm
Nevşehirliler Seyahat
Öz Sivas Seyahat
Özlem Cizre Nuh
Özlem Diyarbakır
Şanlıurfa Astor
Seç Turizm
Star Batman
Star Diyarbakır
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
Yeni Diyarbakır Seyahat
Yeni Van Seyahat
MERSİN'e bağlı otogarlar
Anamur Otogarı
Bozyazı Otogarı
Erdemli Otogarı
Mersin Otogarı
Silifke Otogarı
Tarsus Otogarı
Taşucu Otogarı
Gülnar Otogarı
Mut Otogarı
Topaklı Otogarı