6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Mersin Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Mersin Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Bölge taşlık olduğu için çok eski devirlerde (Klikya) adıyla anılırdı. Hitit, Yunan, Roma, Bizans egemenliğinin çok uzun yıllar sürdüğü İçel bölgesi, Arapların istilasından sonra M.S. XI. yüzyılda Selçukluların, XIV. yüzyılda Karamanoğullarının, XV. yüzyılda da Osmanlıların eline geçmiştir. İçel’in muz, portakal ve limonu ünlüdür.

Mersin’e giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

YÜMÜK TEPE

Mersin’in 3 kilometre kuzeyinde Soğuksu vadisindedir. Milattan önceki devirlerden kalan bu höyük Hititlerin gözetleme kalelerinden biriydi.

Mersin otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Mersin otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

VİRANŞEHİR (Pompeipolis)

Mersin’e 12 kilometre uzaklıktadır. M.Ö. 700 yılında Rodoslular tarafından kurulan kentin kalıntıları Mermer sütunlar hala sapasağlamdır. Önünde deniz kenarında 2 gazino, plaj ve motel vardır.

KANLIDİVANE (Necpolis)

Mersin’e uzaklığı 51 kilometredir. Geniş bir alana yayılmış kalıntılar Hitit, Fenike, Yunan Roma ve Bizans devirlerine aittir.

CENNET - CEHENNEM

Mersin’le Silifke arasında, Narlıkuyu yakınlarındadır. Asfalta üç kilometre uzaklıktadır. Kapıdan girildikte, önce Cennet çukuru gelir. Burası 135 metre derinliğinde merdivenle inilen bir obruktur. Çok geniş olan Cennet çukuru ağaçlıktır. İçine inmek mümkündür. Dibinde enteresan bir mağara vardır. Bu mağaradan bir su akar ve yer altında kaybolarak Narlıkuyu koyundan denize karışır. Aynı mağaranın ağzında bir kilise kalıntısı göze çarpar. Bu kilisenin gizli bir ibadet yeri veya aile mezarlığı olduğu tahmin ediliyor. Cehennem çukuru biraz daha ileridedir. Etrafı sarp kayalık 120 metre derinliğinde dik bir çukurdur. İçine girilemez. Görünüşü çok korkunç olan Cehennem çukuruna eski devirlerde suçlu ve günahkarların atılıp ölüme terk edildiği tahmin ediliyor.

NARLI KUYU

Silifke yolu üzerinde bir hamam harabesidir. İçindeki mozaikler dikkati çekicidir.

Mersin otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Mersin otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/