6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

MUS'a giden otobüs seferleri

Diğer MUS seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Muş otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Muş’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Yıllarca birçok topluma beşiklik etmiş Muş, tarih eserleri ve doğal güzellikleriyle Doğu Anadolu Bölgesi’nin en güzel illerinden biridir. Hamamları, camileri ve tarihe tanıklık etmiş kaleleriyle Muş’a seyahatiniz sırasında tarihte bir yolculuk yaparken, doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Kuruluş tarihi tam olarak bilinemese de, yapılan araştırmalar sonucu Muş’un milattan önceki toplumlar tarafından kurulduğu belirlenmiştir. Asurlulardan Urartulara, Selçuklu İmparatorluğu’ndan Bizanslılara pek çok toplum, Muş’u kendine iskan etmiştir. Malazgirt Zaferi de dahil olmak üzere pek çok tarihi olaya tanıklık eden Muş’ta farklı kültürlerden toplumlar yaşamıştır. Çok kültürlü toplum yapısı Muş’ta halen devam etmektedir.

Muş’ta Görmeniz Gereken Yerler

Muş’un en eski tarihi yapılarından biri Muş Kalesi, Moğol istilasına tanıklık etmiştir. Haspet Kalesi, Muş Kalesi ve Malazgirt Kalesi Muş seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken tarihi eserlerdendir.

Ucuz Muş otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Muş otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Pek çok farklı toplumun ve dini inanışın yıllarca yaşadığı Muş’ta camiler ve kiliseler bulunmaktadır.  Muş seyahatiniz sırasında, Şeyh İbrahim’in türbesine, Haci Şerif Camii’ne ve Aleaddin Bey Camii’ne gidebilir aynı zamanda ilk yapıldığında ateş tapınağı olarak kullanılan Canlı Kilise’yi ziyaret edebilirsiniz.

Doğal güzellik açısından çok şanslı olan Muş, Fırat Havza’sı içerisinde yer almaktadır. Muş’a seyahatiniz sırasında kentin büyük bir bölümünü kaplayan platoları ziyaret edebilir, meşhur Malazgirt Ovası’nda temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.  

Muş’a Nasıl Gidilir?

Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Muş’a seyahat etmek ise artık çok kolay! Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye gelmek ve yolculuk tarihini seçmek. Best Van Turizm ve daha pek çok firma arasından istediğiniz otobüs firmasını seçin, seyahatinizin keyfini çıkarın.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


MUS'a giden otobüs firmaları
Metro Turizm
Vangölü Turizm
MUS'a bağlı otogarlar
Muş Otogarı