6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Nahçıvan otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Nahçıvan’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Nahçıvan, Azerbaycan’a bağlı özerk bir bölgedir. Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti olarak da adlandırılan bölge kuzeybatısında Türkiye ile kısa bir sınıra sahiptir. Nahçıvan Azerbaycan’a bağlı olmasına rağmen bu ülke ile herhangi bir sınırı yoktur. Türk devletleri arasında Türkiye ile kara sınırı bulunan tek bölge de burasıdır. Nahçıvan Iğdır’a da 160 km mesafede bulunmakta ve karayolu ile bağlanmaktadır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Nahçıvan’ın tarihi oldukça eskidir ve neolotik devre kadar gitmektedir. Orta Doğunun en eski şehirlerinden biri olan Nahçıvan 3500 yıllık bir tarihe sahiptir. Bölge Sasanilerin hakimiyeti altındayken Bizans İmparatorluğu tarafından şiddetli saldırılara maruz kalmıştır. Daha sonra Arapların eline geçen bölge Hilafet Emirlikleri arasına katılmıştır. 11.yüzyılda Selçuklu Sultanları tarafından fethedilen Nahçıvan 1064 yılında Alp Arslan tarafından ele geçirilmiştir. Bölge 13.yüzyılda Cengiz Han’ın saldırılarına maruz kalmış ve oldukça harap olmuştur. Daha sonra Karakoyunluların ve Akkoyunluların eline geçen şehir hızla gelişme göstermiştir. İkinci Rusya-İran savaşı zamanında Rus orduları Nahçıvanı kuşatmıştır. Türkmençay anlaşması ile de Nahçıvan’ın İran!a zorla katılma kararı iptal edilmiştir. Daha sonra bölge Ermeniler ile Azerbaycanlılar arasında başlayan savaş sonrasında bölgede Mahalli Federasyon yaratılması fikri kabul edilmiştir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Nahçıvan otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Nahçıvan otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Nahçıvan’da Görmeniz Gereken Yerler

Nahçıvan tarih boyunca birçok devlete ev sahipliği yaptığı için gezilecek ve görülecek çok sayıda tarihi yapıya sahiptir. Bunlardan bazıları şunlardır. Mümine Hatun Türbesi, Yusuf Küseyir oğlu Türbesi, Nahçıvan Han Sarayı, Nuh Peygamberin Kabri, Karabağlar Mimarlık Kompleksi, Aza Köprüsü ve Nahçıvan Came Mescididir. Nahçıvan’da Gemikaya ve civarında yapılan arkeolojik çalışmalar sonucu milattan önce 5000 yıllarına ait resim ve yazılar bulunmuştur. Bölgeye gelenlerin dikkatini çeken bir başka yer ise Ashab-ı Kehf’in mağarasıdır. Bu mağaranın ismi Kuran’ı Kerim’de de geçer ve gelenlerin başlıca ziyaret noktaları arasında yer almaktadır. Bölgeye sağlık turizm için de gelenler oldukça fazladır. Astım hastalarının tedavisine yönelik hizmet veren Duzdağ Fizyoterapi Merkezi bunlardan biridir. Nahçıvan’a kadar gitmişken Dünya’nın tek halı müzesini gezmeyi ve Haydar Aliyev müzesini görmeyi ihmal etmeyin.

Nahçıvan’a Nasıl Gidilir?

ClickBus ile yurtdışı bileti almak artık çok kolay. ClickBus ile tüm otobüs biletleri cebinizde.

Komşumuz olan Nahçıvan’a gitmek istiyorsanız sizleri de ClickBus.com.tr adresine bekliyoruz. Sitemize girdiğinizde tek yapmanız gereken gideceğiniz yere Nahçıvan yazmak olacaktır. Ardından arama tuşuna basıp bölgeye giden tüm otobüs firmalarını listeleyebilirsiniz. Firmayı seçin ardından oturmak istediğiniz koltuğu seçin. Ödemenizi tamamladıktan sonra artık yolculuk için hazırsınız. İyi yolculuklar!

Nahçıvan online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Nahçıvan biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Nahçivan'a bağlı otogarlar
Nahçivan Otogarı