6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Nevşehir Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Nevşehir Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Peri bacaları ve dünyanın en eski mağara kiliselerinin toplandığı bölge olan Nevşehir, 1954'e kadar bir ilçeydi. Ancak bu tarihten sonra il haline getirildi.

Kentin yaratıcısı Nevşehirli Damat İbrahim Paşa'dır. Eskiden bu bölgeye Muşkara denirdi. Bu kentte doğan İbrahim Paşa sadrazam olunca doğduğu yeri yeniden yaratırcasına imar etti, O zamandan sonra da Yenişehir anlamına Nevşehir denmeye başlandı. Hacıbektaş taşından yapılan çeşitli eşyası ünlüdür.

Nevşehir’e giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR KALE

Kentin en yüksek bölgesinde her yerden görülür. Selçuklular zamanında 18. yüzyılda Bağdat’a giden kervan yollarının korunması amacıyla yapılmıştır.

AÇIKSARAY

Gülşehir ilcesine 3 kilometre uzaklıkta Nevşehir’e 15 kilometre olan Açıksaray erozyonun etkisi ile tepelerinin oyulması nedeniyle kapı biçimli çeşitli oyuklarla gerçekten bir sarayı andırmaktadır.

BALKAN KİLİSELERİ Ortahisar’dan 7 kilometre uzaklıktadır. Binlerce güvercinin yer aldığı bir patikadan gidilen Balkan Kiliseleri birbirine çok yakın birçok kilise ve manastır kompleksi içinde yer alır.

Nevşehir otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Nevşehir otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

CAMİLER

KURŞUNLU CAMİİ Nevşehirli Damat İbrahim Paşa tarafından 1726 yılında yaptırılmıştır. İnşaatta çok kurşun kullanıldığı için bu adı almıştır.

KARA CAMİ

Nevşehir’in ilk sakinlerince 18. yüzyılda yaptırılan ilk cami “Tahta Cami” de denir.

HAMAM VE KÜTÜPHANELER

İBRAHİM PAŞA HAMAMI Kurşunlu Cami’ye çok yakındır. İbrahim Paşa yaptırmış 1943 yılında restore edilmiştir.

İBRAHİM PAŞA KÜTÜPHANESİ Damat İbrahim Paşa’nın yaptırdığı eserlerdendir. İçinde çok değerli eserler bulunur.

Barbara Kilisesi: Elmalı Kilisesinin arkasına düşer.

Karanlık Kilise: Yemekhanenin yanındadır. Dar bir merdivenle çıkılır. İçi çok karanlıktır.

Çarıklı Kilise: Karanlık Kilisenin bitişiğindedir. Demir merdivenle çıkılır.

Tokalı Kilise: Göremeden Avcılar’a giderken yolun sağındadır. Bölgenin en büyük kilisesidir.

Meryem Ana Kilisesi: Tokalı Kiliseden biraz aşağıda, Kılıçlar Vadisinin başlangıcındadır.

Nevşehir otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Nevşehir otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/