6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

NİĞDE'ye giden otobüs seferleri

Diğer NİĞDE seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Niğde otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Niğde’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

İç Anadolu Bölgesi’nin güneydoğusunda yer alan Niğde, birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Karasal iklimin hüküm sürdüğü şehirde kış aylarında kaplıcalardan faydalanabilir, bahar ve yaz aylarında gerçekleştirebileceğiniz Niğde seyahatinizde ise şehrin tarihi dokusunu hissedebilir, ören yerlerinde keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Niğde isminin ilk olarak Hitit kitabelerinde “Nahitiya” olarak geçmektedir. Anadolu’daki çoğu şehir gibi Hititler, Asurlular, Roma ve Bizanslılardan sonra Osmanlı hâkimiyeti altında yönetilen Niğde, Cumhuriyet’in ilanını top atışlarıyla kutlayan ilk şehirdir.

Niğde’de Görmeniz Gereken Yerler

Binlerce yıldır çeşitli medeniyetlerin yerleştiği Niğde’de çok sayıda arkeolojik kalıntı bulunmuştur. Bu eserleri Niğde müzesinde detaylı inceleyebilirsiniz.

Clickbus üzerinden İstanbul Niğde otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Niğde otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Cami, kilise ve manastırlara ev sahipliği yapan şehirde seyahatiniz sırasında Sungurbey Camii, Aleaddin Camii, Akmedrese, Sarı Saltuk Türbesi, Öküz Mehmet Paşa Külliyesi, Constantinus ve Helena Kilisesi, Eski Gümüş Manastırı ve Gümüşler Manastırı’nı görmenizi tavsiye ederiz.

Eğer bir doğa aşığı iseniz ören yerleri ve doğal güzellikleri ile Niğde seyahat etmeniz gereken bir şehirdir. Tyana Ören Yeri, Kuş Kayası Kaya Mezarları, Aladağlar Milli Parkı, Çinili Gölü, Cımbar Vadisi ve Çiftehan Kaplıcaları sizi bekliyor.

Et ve sebze ağırlıklı olan Niğde mutfağından arabaşı çorbasını, Niğde tava, söğürme ve ayva borasını Niğde seyahatinizde denemelisiniz.

Niğde’ye Nasıl Gidilir ?

Dağlarla çevrili Niğde’ye seyahatinizde sizi keyifli bir yolculuk bekliyor olacaktır. Konya, Adana, Kayseri ile komşu olan Niğde’ye bu iller haricinde İstanbul, Ankara ve İzmir’den de düzenli otobüs seferleri vardır.

Üstelik ClickBus.com.tr ile internetten otobüs bileti almak artık çok kolay! İnan Turizm ve diğer otobüs firmalarından istediğiniz saate otobüs biletinizi satın alabilir, internetten bilet satın almanın kolaylığını yaşabilirsiniz.   www.neredennereye.com/ucak-bileti


NİĞDE'ye giden otobüs firmaları
Esadaş
Huzur Turizm
Iğdırlı Turizm
İnan Turizm
Kent Turizm
Lider Adana
Metro Turizm
Nevşehirliler Seyahat
Niğde Aydoğanlar
Öz Sivas Seyahat
Ulusoy Turizm
NİĞDE'ye bağlı otogarlar
Altunhisar Otogarı
Bor Otogarı
Niğde Otogarı
Ulukışla Otogarı
niğdeçiftlik Otogarı