6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Niğde Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Niğde Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Anamur’daki Nakidos kentinden göç eden Nakideler’in Niğde’ye Nakide adını verdikleri Selçuklular zamanında iyice gelişmeye başladığı ve Türklerin idaresi sırasında adının Niğde’ye çevrildiği söylenir. Elması ve halı ile kilimleri ünlüdür.

Niğde’ye giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ YERLER

KALE

Alaaddin tenesindedir. Bugün, ana kule iç surlarının bir kısmı ayakta olan kalenin tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte Selçuklular zamanında inşa edildiği kabul edilir. 1470’de İshak Paşa tarafından restore edilmiştir. Kalenin kuzeybatısındaki saat kulesi önemlidir.

KEMER HİSAR KEMERLERİ Niğde’ye 23 kilometre uzaklıkta eski Hitit devrinden kalma kemerler bulunmaktadır.

GÜMÜŞLER MAN ASTIRI Niğde’ye 8 kilometre uzaklıktadır. Kayseri yolu üzerindedir. Kayalara oyulmuş bir manastırdır. Duvar resimleri çok ilginç olan manastır 10.uncu yüzyıla aittir. Her gün gezilebilir. Giriş ücretsizdir.

BAHÇELİ

Niğde’nin 23 kilometre uzağındadır. Kentteki su kemerleri ve Roma Havuzu ve Jüpiter mabedi ilgiyle izlenebilir.

HANGAH VE DARPHANE Aksaray ilçesinde Şılı Hamit mahallesinde Baba Yusuf Türbesi karşısındadır. Danişment Oğullarından Melik Mahmut Aslan Gazi tarafından inşa ettirilen Darphanenin bölüm, hücreleri ve para basılan yerleri bugün de yerli yerindedir.

Niğde otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Niğde otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

KARAYOLU

Uluslararası (E-5) asfaltına bağlantısı olan Niğde; Adana'ya 199, Ankara'ya 340 Aydın'a 812, Bolu’ya 532, Çorum’a 377, Eskişehir'e 571

İstanbul’a 778, İzmir'e 794 kilometre uzaklıktadır.

GENEL DURUM:

Denizden yüksekliği 1200 metre olan Niğde en sıcak günlerini temmuz ve ağustosta yaşar. Sıcaklık 35-40 derece arasında oynar. Geri kalan yaz ayları daha serincedir. Sıcaklık 25-30 derece olur.

YAĞMUR:

Yaz devamınca yağmur çok az yağar.

RÜZGAR:

Yazın bile Kuzeydoğudan (Poyraz) orta kuvvette rüzgar eser.

HAVA DURUMU:

Yılın 120-130 günü tam güneşli, 170-180 günü parçalı bulutlu ve 50-60 günü de kapalı ve yağışlı geçer.

Niğde otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Niğde otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/