6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Ordu Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Ordu Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Kent asıl gelişmesine Selçuk Türklerinden sonra kavuşmuştur. Selçuk orduları bu bölgeyi güzelleştirmeye başlayınca halk kentin adını “Ordu ili” olarak kabullendi. Gün geçtikçe ad sadece Ordu haline girdi. Bölgenin fındıkları ünlüdür.

Ordu’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

ESKİ PAZAR

Ordu’nun 5 kilometre uzağındadır. Eski adı Bayramlıdır. Cami, hamam kalıntıları görülebilir.

KURTULUŞ KALESİ Perşembe ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki Kurtuluş köyünde, Romalılar tarafından yapımına başlanarak Bizanslılar tarafından tamamlanan ve Fatih zamanında onarım gören Kurtuluş Kalesinin, bugün temel taşlan kalmıştır.

YASON (Jasonum) : Perşembe’nin 22 kilometre batısındaki Yason Burnunda, zamanında büyük bir kasabanın kurulduğu bugünkü kalıntılardan anlaşılmaktadır.

HOYNAT KALESİ Perşembe ilçesi ile Samsun karayolu üzerinde ilçeye 20 kilemetre uzaklıkta yolun sağındaki bir adacığın üzerinde,

Ordu otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Ordu otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

TAÇ VE ÇAĞMAN MESİRESİ Akkuş ilçesinin 15 kilometre kuzeyinde motorlu aracın gidebileceği, etrafı kayın ve çam ormanları ile kaplı, üzeri düz, karşılıklı iki tepedir.

ÇAMBAŞI YAYLASI Ordu’dan 62 kilometre uzaklıkta bir yayladır.

ÇAMLIK MESİRE YERİ Ünye ilçesinin 1 kilometre batısında ve turistik yolun sağında, yeşil bir alandır. Motel, gazinolar ve lokantalar boldur.

KİRAZLİMANI Ordu’nun içinde, Boztepe sırtlarında, denize karşı ve turistik yolun üzerinde bulunan Kirazliman, yerli halk ve konukların en çok ilgi gösterdikleri gazinoların ve doğal plajların toplandığı yerdir.

ÜNYE

Karadeniz’in doğal güzellik ve nefis kumlu plajlarının bulunduğu bölgedir.

PERŞEMBE (Vona)

Doğal limanı ve plajlarıyla ünlüdür.

KUMBAŞI:

Ordu ve Perşembe arasında ve turistik yolun sağında, Kumbaşı, yaz aylarında plaj olarak yararlanılan yerlerin başında gelir.

GÜZELYALI PLAJI Ordu’nun 2 kilometre doğusunda olan Güzelyalı Plajı, temiz kum, gazino, lokanta, moteli vardır.

ŞİFALI SULAR

BOLAMAN KAPLICASI Fatsa ilçesinin Sarmaşık köyündedir. Bol yatacak yeri lokanta ve gazinosu bulunur. Sezon süresinde Fatsa’dan devamlı vasıta vardır. Banyo tedavisi romatizma, nevralji ve cilt hastalıklarına iyi gelir.

FATSA İLICASI Fatsa yakınlarındadır. Romatizmaya iyi gelir. Otel ve lokantaları vardır.

Ordu otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Ordu otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/