6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

OSMANİYE'ye giden otobüs seferleri

Diğer OSMANİYE seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Osmaniye otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Osmaniye’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Akdeniz Bölgesi’nde, Çukurova yöresinde bulunan Osmaniye, Türkiye Cumhuriyeti’nin 80. ilidir. 1933 yılına kadar il olan ve o yıl Adana iline bağlanan Osmaniye’nin eski adı Cebelibereket’tir. Doğal güzellikleri, tarihi geçmişi ve Çukurova yöresinin zengin mutfağı ile Osmaniye’ye seyahatinizde eğlenceli günler geçirebilirsiniz. 

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Osmaniye’nin de içinde bulunduğu bölge eski çağlarda Kilikya olarak adlandırılmaktaydı. Yörenin dağlık ve ovalık yapısı, verimli toprakları ve Akdeniz ikliminin sağladığı avantajlar bu bölgenin tarih boyunca halkların buluştuğu bir yer olmasını sağlamıştır. Bölgedeki yerleşim merkezleri MÖ 5000 yılına uzanmakla beraber, bilinen tarihte bölge sırasıyla Akad’lar, Mısırlılar, Mitanniler, Babiller, Hititler, Persler, Grekler, Romalılar, Bizanslar, Ermeniler, Memlüklüler gibi birçok medeniyetin hakimiyeti altında bulunmuştur. Türk kavimlerinin göçü ve yöreye hakimiyeti ile beraber Çukurova olarak adlandırılmaya başlayan bölgede, stratejik konumu nedeniyle Haçlı Savaşları dahil bir çok savaş gerçekleşmiş, sonrasında Ramazanoğulları Beyliği hakimiyetini kurmuştur. Daha sonrasında Osmanlı İmparatorluğu egemenliği altına giren Osmaniye’ye seyahatiniz sırasında birçok kale, gözetleme kulesi gibi askeri ve tarihi eserleri görme şansını bulacaksınız.

Ucuz Osmaniye otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Osmaniye otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Osmaniye’de Görmeniz Gereken Yerler

Osmaniye’ye seyahatiniz sırasında görebileceğiniz bir çok tarihi ve kültürel eserin yanında, eşsiz mutfağı ile yepyeni lezzetlere kapı aralayacaksınız. Hitit döneminden günümüze gelen Karatepe-Aslantaş Açık Hava Müzesi, 5000 seyircili tarihi tiyatrosu ile Bodrumkale-Kastabala Antik şehri, Haruniye Kalesi, Saman Kalesi, Kurtlar Kalesi ve Karatepe-Aslantaş Milli Parkı ile Osmaniye sizlere bir çok kültürel ve tarihi eseri cömertçe sunacaktır. Osmaniye yolculuğunuz sırasında Çukurova yöresine has lezzetleri de tatmadan dönmemelisiniz. Bunlar arasında özellikle Kaburga Dolması, Kuru Patlıcan Dolması, Tirşik, Yüksük Çorbasını mutlaka denemelisiniz.

Osmaniye’ye Nasıl Gidilir?

Akdeniz Bölgesi’nde, Çukurova yöresinde bulunan Osmaniye’ye yolculuk ise artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Süha Turizm ve daha pek çok firma arasından istediğinizi seçebilir seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


OSMANİYE'ye giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Aksu Turizm
Çayırağası Turizm
Cesur Bingöl Seyahat
Elazığ Murat Turizm
Esadaş
Has Bingol
Has Diyarbakır
Isparta Petrol
Jet Turizm
Kanberoğlu Turizm
Lider Siirt Turizm
Mersin Villa Seyahat
Metro Turizm
Nevşehirliler Seyahat
Öz Diyarbakır
Öz Sivas Seyahat
Özlem Diyarbakır
Şanlıurfa Astor
Seç Turizm
Star Batman
Vangölü Turizm
Yeni Adana Turizm
OSMANİYE'ye bağlı otogarlar
Düziçi Otogarı
Kadirli Otogarı
Osmaniye Otogarı