6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

RİZE'ye giden otobüs seferleri

Diğer RİZE seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Rize otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Rize’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Doğu Karadeniz’in en önemli şehirlerinden olan Rize, dağlık coğrafyası ve Karadeniz sahilleri ile ziyaretçilerine yeşili ve maviyi bir arada sunuyor. Rize seyahatinizi planlarken yanınıza yağmurluğunuzu almayı kesinlikle unutmayın!

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Rize’de etkin olan orman dokusu nedeniyle şehrin tarihine yönelik bulgular ortaya çıkarılamamış, komşu şehirlerin geçmişi ile bağlantılar kurularak bu güzel kentin tarihi açıklanmaya çalışılmıştır. Tarih öncesi çağlardan beri birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bu önemli liman kenti, bölge ticaretinde her daim söz sahibi olmuştur. Selçuklu ve Osmanlı hâkimiyetlerinden sonra Cumhuriyet ile beraber Pazar ilçesini alarak il olan Rize’nin bugün yolculuğunuz sırasında seyahat edebileceğiniz 12 ilçesi vardır.

Rize’de Görmeniz Gereken Yerler

Ilıman ve yağışlı bir iklime sahip olan Rize’ye seyahatinizi planlarken yılın her dönemini değerlendirebilirsiniz. Bahar ve yaz aylarında yayla ve kaplıca turizminin öne çıktığı şehirde, kış aylarında kayak yapabileceğiniz tesisler de bulunmaktadır.

Clickbus üzerinden İstanbul Rize otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Rize otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Ayder Yaylası’nda kaplıca ve şifalı sularda dinlenebilir, dünyaca ünlü Anzer balının kaynağı Anzer bölgesi ziyaretinizde yamaç paraşütü, trekking ve dağcılık gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.

Çayelin’de bulunan Ağaran ve Çataldere şelaleleri ilkbaharda ziyaret edilmesi gereken yerler olup, Ovit Dağı’nda kış aylarında kayak yapabilirsiniz.

Rize seyahatinizde Rize Kalesi’ni görülecek yerler listesinde kesinlikle bulundurmanız gerekmektedir. Bunun yanında dağlık yamaçlarda nehirlerin üzerine kurulmuş irili ufaklı taş köprüleri, merkezde bulunan Tuzcuoğulları Konağını ve Çamlıhemşin’de bulunan Reyhanlılar Konağını da listenize ekleminizi tavsiye ederiz.

Rize’ye Nasıl Gidilir?

Doğu Karadeniz sahil şeridinde yer alan Rize için ağırlıklı ulaşım alternatifleri karayolu ile sağlanmaktadır. Trabzon, Artvin ve Erzurum’a komşu olan Rize’ye seyahat etmek ise ClickBus ile artık çok daha kolay!

ClickBus.com.tr’ye girip seçeceğiniz günde ve saatte, aralarında Lüks Karadeniz Seyahat, Doğu Karadeniz Seyahat ve Ulusoy’un da bulunduğu 50’den fazla firmadan otobüs biletinizi ekstra hiçbir ücret ödemeden internetten satın alabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


RİZE'ye giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Doğu Karadeniz
Has Bingol
Kahta Petrol
Kanberoğlu Turizm
Lüks Karadeniz
Metro Turizm
Özgül Bafra Turizm
Sahil Seyahat
Star Diyarbakır
Ulusoy Turizm
Yeşil Artvin
RİZE'ye bağlı otogarlar
Ardeşen Otogarı
Çayeli Otogarı
Fındıklı Otogarı
Pazar Otogarı
Rize Otogarı
Derepazarı Otogarı
iyidereköprü Otogarı