6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Sakarya Mersin Otobüs Bileti

Sakarya Mersin otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Sakarya Mersin otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Sakarya otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Tarsus Müzesi, yöredeki buluntular uzun süre belediye binasında ya da okullarda sergilendi. 1972'de onarılan Mehmet Efendi Medresesi müze haline getirilince, yöredeki etnografik ve arkeolojik yapıtlar burada toplandı. Ancak bölgedeki önemli buluntuların, çok çeşitli ve ilgi çekici mozaiklerin çoğu Hatay ve Adana müzelerindedir.

Tarsus Parkı, 1929'da yapılan park çocuk bahçesi, gazinoları, dinlenme tesisleriyle kentin ilgi çeken dinlenme yerlerindendir. Gözlükule Höyüğü, kentin güneydoğusunda, 22 m yükseklikte ve 300 m genişliktedir. Hetty Goldman tarafından 1934-1938 ve 1947-1949 yılları arasında yapılan kazılarda Neolitik Çağ'a uzanan buluntular ortaya çıkarıldı.

Bayrampaşa Kervansarayı, Sağlıklı Köyü yakınındadır, bugün yalnızca temel kalıntıları bulunmaktadır. Yakınından geçen Çakıt Suyu'ndan dolayı Çakıt Han olarak da bilinen yapı. Murat IV’ın sadrazamı Bayram Paşa tarafından 1637’de yaptırılmaya başlandı. Camisi, fırını, kuyusu va ambarları bulunan kervansaray Anadolu'yu İstanbul'a bağlayan üç yoldan biri üzerinde kuruluydu.

SAKARYA - MERSİN otobüs biletleri, ortalama 99.92 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 5 firma, günde 6 sefer yapmaktadır.

SAKARYA - MERSİN arası yaklaşık olarak 809 km olup ortalama yolculuk 8 saat 11 dakika sürmektedir.

Sakarya - Mersin seyahatiniz için harita bilgileri, Sakarya için 40.78333 kuzey enlemi, 30.4 doğu boylamı ve Mersin için 36.8 kuzey enlemi, 34.63333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Sakarya - Mersin seferi için kalkış noktaları ise Sakarya için Hendek, Karasu, Akyazı, Kumbaşı, Kuruçeşme ve Mersin için Anamur, Bozyazı, Erdemli, Silifke, Tarsus, Taşucu, Gülnar, Mut, Topaklı noktalarıdır.

SAKARYA - MERSİN haritası

En uygun fiyatlarla SAKARYA - MERSİN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve SAKARYA - MERSİN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla SAKARYA - MERSİN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.