6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Sakarya Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Sakarya Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Bizanslıların yönetimi altındayken adı Sangarius olan bölgeye Türkler yerleştikten sonra (Sakarya) demeye başladılar ve adı böylece yerleşti. 1954’e kadar ilçe olan bir kent, bu tarihten sonra il haline getirildi. Patates ve pancarı ünlüdür.

Sakarya’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

JUSTİNİANUS KÖPRÜSÜ Adapazarı’ndadır. Uzunluğu 429 metre, gözlerinin sayısı sekizdir. Bizans İmparatoru Justinianus’un yaptırdığı sanılır.

RÜSTEMPAŞA CAMİİ Sapanca’dadır. Kanuni’nin vezirlerinden Rüstempaşa adına yaptırılmıştır. Mimar Sinan’ın eseridir.

Sakarya otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Sakarya otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

DOĞAL GÜZELLİKLER

ÇARK SUYU

Adapazarı’nın en önemli gezi ve eğlence yeridir. Sapanca gölünden az eğilimle çıktığı için sandalla dolaşılabilir.

SERDİVAN

Çark Suyu köprüsünü geçince 2 kilometre kadar ilerde Adapazarına çok hakim gezinti tepesidir.

KARASU

Sakarya’nın Karadeniz kıyısındaki sayfiye bölgesidir. Adapazarı’na uzaklığı 52 kilometredir. İnce kumlu plajlar çok güzeldir. Denize girmek için minibüslerle gidilir.

ŞİFALI SULAR

KUZULUK İÇMESİ Akyazı ilçesinin Kuzuluk köyündedir. Maden suyu olarak kullanılan kaynak yakınlarında bir de kaplıca vardır. Kuzuluk Kaplıcaları romatizmaya iyi gelir. Akyazı’dan içme ve kaplıcaya kolayca dolmuş bulunur. Yatacak yer boldur.

KARAYOLU

İstanbul’u bütün yurda bağlayan Uluslararası (E-5) asfaltı üzerinde olan Adapazarı; Adana’ya 788, Ankara'ya 305, Bolu’ya 115, Edirne’ye 377

Eskişehir'e 185, Isparta’ya 461, İstanbul’a 141, İzmir’e 519, Kayseri’ye 621, Muğla’ya 751 kilometre uzaklıktadır.

Sakarya otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Sakarya otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/