6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Samsun Eskişehir Otobüs Bileti

Samsun Eskişehir otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Samsun Eskişehir  otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Eskişehir’de ilk müze, Alâeddirı Camiinde toplanan eserlerle 1945 yılında depo olarak kurulmuş, daha sonra bu depo Kurşunlu Camii külliyesi içerisindeki medrese ve sıbyan mektebine taşınmıştır. Müzenin bulunduğu yapıların sergilemeye elverişli olmadığı gözönüne alınarak, 1970 yılından sonra, Eskişehir Akarbaşı semtinde yeni bir müze binası yaptırılmış ve Eskişehir Arkeoloji Müzesi, 1974 yılında-bu binada ziyarete açılmıştır.

Seyitgazi Müzesi, Seyitgazi Müzesi, Eskişehir ili Seyitgazi ilçesi, Seyit Battalgazi külliyesi dershane ve imaret salonlarında düzenlenerek, 1970 yılında ziyarete açılmıştır.

Tanınmış destan kahramanı ve büyük Türk akıncısı Seyid Battal Gazi adına Selçuklular devrinde yapılan ve Osmanlılar devrinde ek yapılarla büyütülen Seyid Battal Gazi külliyesi, bir Anıt-Müze olarak ayrıca önem taşımaktadır. Külliyenin dershane ve imaret bölümlerinde açılan müzede, Seyitgazi ve çevresinden derlenen arkeolojik ve etnoğrafik eserler bulunmakta ve vitrinlerde sergilenmektedir. Arkeolojik eserler arasında Frig ve Roma devri kapları, pişmiş topraktan lâhit ve figürinler, heykel ve başları, cam eserler, mimarî parçalar, etnoğrafik eserler bölümünde de elişleri, Seyid Battal Gazi Türbesi ve külliyesine ait sancak, tekke eserleri, halı ve kilim parçaları, kitabeler, şamdanlar, süs eşyaları, kap - kacak v.s. vardır.

Pessinus ve Yazılıkaya, Eskişehir ili Sivrihisar ilçesinin 15 km. güneyindeki Ballıhisar Köyünün bulunduğu yerde, Frig devri şehir ve Kybele tapmağı kalıntılarının bulunduğu Pessinus ören yeri ile, Eskişehir ili Çifteler ilçesi yakınlarında Midas Şehri olarak tanınan Yazılıkaya Frig devri kalıntıları birer açık hava müzesi niteliğindedir. Pessinus ören yerinde, küçük bir arkeoloji müzesi vardır.

SAMSUN - ESKİŞEHİR otobüs biletleri, ortalama 87.5 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 5 firma, günde 6 sefer yapmaktadır.

SAMSUN - ESKİŞEHİR arası yaklaşık olarak 652 km olup ortalama yolculuk 7 saat 8 dakika sürmektedir.

Samsun - Eskişehir seyahatiniz için harita bilgileri, Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı ve Eskişehir için 39.77667 kuzey enlemi, 30.52056 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Samsun - Eskişehir seferi için kalkış noktaları ise Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan ve Eskişehir için Sivrihisar noktalarıdır.

SAMSUN - ESKİŞEHİR haritası

En uygun fiyatlarla SAMSUN - ESKİŞEHİR otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve SAMSUN - ESKİŞEHİR seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla SAMSUN - ESKİŞEHİR seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.