6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Samsun Gaziantep Otobüs Bileti

Samsun Gaziantep otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Samsun Gaziantep otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Gaziantep Müzesi, Gaziantep’te müzecilik çalışmaları ilkin 1944 yılında başlamış, kira ile tutulan bir binada, Gaziantep ve çevresinden derlenen eserlerle bir müze deposu kurulmuştur. Bu depo, 1954 yılında Nuri Mehmed Paşa Camii'ne kaldırılarak sergilenmiş ve 1958 yılında da ziyarete açılmıştır. Gaziantep'te bir yönden Tilmen ve Yesemek höyüklerinde yapılan arkeolojik kazıların buluntuları toplanırken, diğer yönden Gaziantep'in mahalli el sanatlarından ilginç örnekler de derlenmiş, bunların sergileneceği yeni bir müze binasına ihtiyaç duyulmuştur. Bu ihtiyacı karşılamak üzere Kültürpark alanında bir müze binası yapımına başlanmış, bina 1968 yılında tamamlanarak, Nuri Mehmed Paşa Camimdeki eserler, yeni binaya taşınmış, 1969 yılında da ziyarete açılmıştır.

Gaziantep Müzesinin Etnografya bölümünde de Gaziantep giyimleri, yazma eserler, mutfak eşyaları, süs takıları, elişleri, silâhlar v.s. bulunmaktadır. Müze avlusunda ve eyvanlarda çeşitli devirlerin taş eserleri, sfenksler ve küpler vardır.

SAMSUN - GAZİANTEP otobüs biletleri, ortalama 99.17 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 5 firma, günde 6 sefer yapmaktadır.

SAMSUN - GAZİANTEP arası yaklaşık olarak 802 km olup ortalama yolculuk 10 saat 7 dakika sürmektedir.

Samsun - Gaziantep seyahatiniz için harita bilgileri, Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı ve Gaziantep için 37.06622 kuzey enlemi, 37.38332 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Samsun - Gaziantep seferi için kalkış noktaları ise Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan ve Gaziantep için İslahiye, Nizip noktalarıdır.

SAMSUN - GAZİANTEP haritası

En uygun fiyatlarla SAMSUN - GAZİANTEP otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve SAMSUN - GAZİANTEP seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla SAMSUN - GAZİANTEP seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.