6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Samsun Kayseri Otobüs Bileti

Samsun Kayseri otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Samsun Kayseri otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Samsun otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Kayseri Dar'üş-Şifâ Müzesi, Kayseri'de, Selçuklu eseri Gevher Nesibe Darüş-şifâsı (Tıp Yurdu) onarılmış ve Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafından Dar’üş- şifâ Müzesi olarak düzenlenmiştir. Selçuklular devrinde Tıp öğreniminin yapıldığı ve.hastaların tedavi edildiği bu bina, 1206 yılında yaptırılmıştır. Müzede, Türk ve dünya tıp tarihi ile ilgili resim, gravürler, bilgi ve belgeler, eşyalar sergilenmektedir.

Kültepe Müzesi , eski adıyla Kaniş, Kayseri - Sivas yolunun 20 km. de, kuzeyde yola 3 km. uzaklıktadır. Yüzyıldanberi ilim adamlarınca tanınan ve zaman zaman kazılar, sondajlar yapılan Kültepe höyüğünde, ilk sistemli kazılara 1948 yılında Prof. Dr. Tahsin Özgüç tarafından başlanmıştır. Höyüğün eteklerindeki Karum adı verilen pazar yerinde Asur ticaret kolonilerine ait çivi yazılı tabletler, mühürler ve mühür baskıları bulunmuş, bunlar Ankara ve Kayseri arkeoloji müzelerine kaldırılmıştır. Kazılar sonunda Karum’da dört yapı katı meydana çıkarılmış, Asurlu tüccarların burada M.Ö. 1950 - 1850 yılları arasında oturdukları anlaşılmıştır. Höyük'te en üstte Roma, daha sonra Frig ve Hitit yapı katları, bunların altında da Bronz ve Bakır çağları kültür katları tesbit edilmiştir.

Kültepe kazı yeri hakkında daha açık bilgiler vermek amacıyla burada lokal bir müze yaptırılmış ve 1969 yılında ziyarete açılmıştır. Genişçe bir salondan ibaret olan Kültepe Müzesinde, kazılardan elde edilen buluntular kronolojik bir sırayla sergilenmiştir. Bunlar arasında tabletler, mühürler, çeşitli seramik eşyalar vardır. Eserlerle birlikte Kültepe kazısı çalışmaları da fotoğraf ve krokilerle belirtilmiştir.

SAMSUN - KAYSERİ otobüs biletleri, ortalama 76.76 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 8 firma, günde 21 sefer yapmaktadır.

SAMSUN - KAYSERİ arası yaklaşık olarak 449 km olup ortalama yolculuk 5 saat 36 dakika sürmektedir.

Samsun - Kayseri seyahatiniz için harita bilgileri, Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı ve Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Samsun - Kayseri seferi için kalkış noktaları ise Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan ve Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı noktalarıdır.

SAMSUN - KAYSERİ haritası

En uygun fiyatlarla SAMSUN - KAYSERİ otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve SAMSUN - KAYSERİ seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla SAMSUN - KAYSERİ seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.