6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Samsun Mersin Otobüs Bileti

Samsun Mersin otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Samsun Mersin otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Samsun otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Eshab’ı kehf (yedi uyurlar) Mağarası, Tarsus’un 10 km. kuzeybatısında ve Dedeler köyünün 1 km. doğusundadır. Kupanı Kerim’in 18’inci Kehf suresinde de yazılı olduğu gibi Roma İmparatoru Dacyanus (Öl. 249)’un putperest işkencesinden Tarsus’tan kaçıp içinde 309 yıl uyuduktan sonra 7 genç ile köpeklerinin uyandıkları sanılan küçük bir mağaradır. Bu gençler Yemliha, Mekselina, Meslina, Mernuş, Debernuş, Sazenuş ve Çoban Kefetatyuş adlı olup köpeklerinin de adı Kıtmir idi.

Mağaraya 10 basamaklı bir merdivenle inilmektedir. Taştan oyulmuş olup içi dört köşelidir. Mağara yamnda cami ile Selimiye Camisinin benzeri üç şerefeli ve çok yüksek bir minare bulunmaktadır. Selçuk’taki Efes’te ve Afşin’in 6 km. batısında bu isimle anılan iki mağara daha bulunmaktadır

SAMSUN - MERSİN otobüs biletleri, ortalama 102.5 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 3 firma, günde 4 sefer yapmaktadır.

SAMSUN - MERSİN arası yaklaşık olarak 733 km olup ortalama yolculuk 8 saat 35 dakika sürmektedir.

Samsun - Mersin seyahatiniz için harita bilgileri, Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı ve Mersin için 36.8 kuzey enlemi, 34.63333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Samsun - Mersin seferi için kalkış noktaları ise Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan ve Mersin için Anamur, Bozyazı, Erdemli, Silifke, Tarsus, Taşucu, Gülnar, Mut, Topaklı noktalarıdır.

SAMSUN - MERSİN haritası

En uygun fiyatlarla SAMSUN - MERSİN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve SAMSUN - MERSİN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla SAMSUN - MERSİN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.