6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

SAMSUN'a giden otobüs seferleri

Diğer SAMSUN seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Samsun otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Samsun’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde, sahil kesiminde bulunan Samsun, Türk Kurtuluş Savaşı’nın, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde 19 Mayıs 1919’da başlatıldığı şehrimizdir. Ordu, Tokat, Amasya, Çorum ve Sinop ile sınır komşusu olan Samsun, aynı zamanda Karadeniz Bölgesi’nin en kalabalık şehridir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Tarihte antik Amisos kenti olarak bilinen Samsun, Pontus döneminde en parlak dönemini yaşamıştır. Tapınaklar, saraylar, evlerle süslenmiş, limanı ve tersanesi ile beraber bölgenin önemli bir ticaret merkezi olmuştur. Sonrasında, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerinde de önemli bir yerleşim merkezi olan Samsun bölgesindeki ilk insan izlerinin Tekkeköy civarında Paleolitik ve Mezolitik döneme ait olduğu ortaya çıkmıştır. Kıyı gemiciliği ve ticaret, Samsun’a seyahatiniz sırasında da fark edeceğiniz gibi tarih boyunca kent için çok büyük önem arz etmiştir. Bütün bunların yanında Samsun, Türk Kurtuluş Savaşı’nın Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlatılması ile beraber Türkiye Cumhuriyeti tarihinde de çok önemli bir yer tutmaktadır.  

Sitemizden Ankara Samsun otobüs bileti araması yaptığınız zaman Ankara’dan Samsun’a giden bütün otobüs firmaları sıralı olarak listelenecektir.

Samsun’da Görmeniz Gereken Yerler

Samsun’a seyahatiniz sırasında görmeniz gereken bir çok yer bulunmaktadır. Bunların başında, Bandırma Vapuru Müzesi, Kurtuluş Yolu, Amisos Tepesi, Amazon Adası ve Köyü, Hayvanat Bahçesi, Denize Sevgi Parkı gelmektedir. Ayrıca Samsun’a seyahatinizi, Halk Dansları Festivali ve 19 Mayıs Festivali’ne denk getirebilirseniz şehrin bu renkli festivalleri sırasında çok daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Bütün bunların yanında Kızılırmak Deltası’nda kuş gözlemciliği yapabilir, Akdağ Yaylası ve Kayak Merkezi’nde Kış Turizmi, Yayla Turizmi ve Yamaç Paraşütü aktivitelerine katılabilirsiniz.

Samsun’a Nasıl Gidilir?

Karadeniz Bölgesi’nin en kalabalık şehri Samsun’a  yolculuk ise artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Ulusoy Turizm, Lüks Karadeniz Turizm, Varan Turizm ve daha bir çok firma arasından istediğinizi seçebilir, seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


SAMSUN'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Ünal Turizm
Doğu Karadeniz
Fındıkkale Turizm
Has Bingol
Kanberoğlu Turizm
Lüks Gümüşhane
Lüks Karadeniz
Metro Turizm
Mis Amasya
Öz Diyarbakır
Özgül Bafra Turizm
Sahil Seyahat
Trabzon Süzer Turizm
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
Yeni Adana Turizm
Yeşil Artvin
SAMSUN'a bağlı otogarlar
Bafra Otogarı
Çarşamba Otogarı
Havza Otogarı
Samsun Otogarı
Tekkeköy Otogarı
Terme Otogarı
Alaçam Otogarı
Ladik Otogarı
Salıpazarı Otogarı
Vezirköprü Otogarı
Yakakent Otogarı
Kavak Otogarı
Ortaklar Otogarı
Atakum Otogarı
Engiz Otogarı
Taflan Otogarı