6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ŞANLIURFA'ya giden otobüs seferleri

Diğer ŞANLIURFA seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Şanlıurfa otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Şanlıurfa’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şanlıurfa, doğuda Mardin, batıda Gaziantep, kuzeybatıda Adıyaman, kuzeydoğuda Diyarbakır illeriyle çevrilidir. İlin güneyinde 789km'lik Türkiye-Suriye sınırı uzanır. Eski adı Urfa olan ilimiz, Kurtuluş Savaşı sırasındaki kahramanlıklarla dolu müdafaasından dolayı Şanlı unvanını almıştır. Tarihi Cilalı Taş Devri’ne dayanan Şanlıurfa’ya seyahatiniz sırasında milattan önce 11000 yılına dayanan, Dünya’nın bilinen en eski mabedi Göbeklitepe Höyüğü’nü görebilirsiniz.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Tarihinin Cilalı Taş Devri’ne dayandığını bildiğimiz Şanlıurfa, aynı zamanda Kuran, İncil ve Eski Ahit/Tevrat’ta da İbrahim peygamberin doğum yeri olarak geçer ve anısına bir Camii de bulunmaktadır. Şanlıurfa sırasıyla Sümerler, Babiller, Hititler, Asurlular, Persler, Makedonlar, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Selçuklu, Eyyubiler, Memlukler, Karakoyunlular ve Timur Devleti hakimiyeti altında kalmıştır. Yavuz Sultan Selim’in 1516’da Memlukluları Mercidabık Savaşında yenmesi sonrasında Osmanlı İmparatorluğu egemenliğine giren Şanlıurfa’ya seyahatiniz sırasında bir çok tarihi bölgeyi görme fırsatınız olacak.

Şanlıurfa’da Görmeniz Gereken Yerler

Şanlıurfa ziyaretiniz sırasında görmeniz gereken bir çok yer, tatmanız gereken bir çok lezzet bulunmaktadır. Bunların başında, kentin güneybatısında yer alan ve İbrahim Peygamber’in ateşe atıldığında düştüğü yer olarak bilinen Balıklıgöl başı çekmektedir.

Şanlıurfa’ya seyahatiniz sırasında ayrıca, Eski Şehir’i, tarihi MÖ 11000 yıllarına dayanan Göbeklitepe’yi, yine milattan once 2000 yılında kurulan Harran’ı, Ulu Camii’yi, Selahattin Eyyubi Camii’ni, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ve Mevlid’I Halil Camii’ni, Saklı Cennet Halfeti’ni görmeden dönmemelisiniz. Dilerseniz Karacadağ Kayak Merkezi’ni ziyaret edebilir, Şanlıurfa Müzesi’nde kentin tarihi ile ilgili bir çok eseri görebilirsiniz.

Şanlıurfa’ya Nasıl Gidilir?

Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Akdeniz Bölgesinin ortasındaki Şanlıurfa’ya yolculuk ise artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Şanlıurfa Astor Turizm ve daha bir çok firma arasından istediğinizi seçebilir seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


ŞANLIURFA'ya giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Adıyaman Ünal Turizm
Best Van Turizm
Has Bingol
Has Diyarbakır
Isparta Petrol
Kahta Petrol
Lider Siirt Turizm
Metro Turizm
Nevşehirliler Seyahat
Öz Diyarbakır
Özlem Cizre Nuh
Özlem Diyarbakır
Şanlıurfa Astor
Star Batman
Star Diyarbakır
Vangölü Turizm
Yeni Diyarbakır Seyahat
Yeni Van Seyahat
ŞANLIURFA'ya bağlı otogarlar
Birecik Otogarı
Hilvan Otogarı
Siverek Otogarı
Suruç Otogarı
Şanlıurfa Otogarı
Viranşehir Otogarı