6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Şanlıurfa Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Şanlıurfa Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Peygamberler diyarı olarak anılan Urfa’nın tarihi Nuh tufanına kadar dayanır. Yukarı Mezopotamya’da yalamış bütün medeniyetlerin izleri bulunan şehir Hz. İbrahim. Hz. Eyyüp, Hz. Suayb gibi üç peygamberin efsanesinin de geçtiği yerdir.

Şanlıurfa’ya giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

NEMRUT TAHTI

Urfa’nın güney batısındaki dağ silsilesi içinde sarp ve yüksek bir tepenin zirvesindeki düz kayalığa bu ad verilmiştir. Düzlüğün gerisinde kayalara oyulmuş odacıklar vardır.

DERGAH

Hz. İbrahim Peygamber’in doğduğu mağaradır. Ayrıca içeride halkın mukaddes saydığı bir şifalı su vardır.

EYYÜP MAĞARASI İl merkezinin uzaklığı iki kilometredir. Akçakale asfaltı üzerindedir. Düzenli otobüs ve minibüsler işler. Hz. Eyyüp’ün çile çektiği mağara buradadır.

ŞUAYIP ŞEHRİ Hz. Şuayıp Peygamberin yaşadığı şehrin çok zengin kalıntıları vardır. Urfa'ya 120 kilometre uzaklıktaki bu harabelere stabilize bir yoldan gidilir.

Şanlıurfa otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Şanlıurfa otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

HARRAN

Kentin 44 kilometre güneyinde olan bölge Tarihi Kalıntılar bakımından Urfa’nın en zengin yeridir. Bütün Mezopotamya medeniyetlerinin kalıntıları vardır. İlk İslam Üniversitesinin kalıntılarıyla 75 metre yükseklikte olduğu söylenen rasat kulesinin 40 metrelik kısmı hala ayakta durmaktadır.

ULUCAMİ

Asıl adı Kızıl Kilise olup, 1500 yıllık bir geçmişe sahiptir. Urfa’dadır. 8 köşeli minarenin çemberi ile yüksekliği eşittir.

KARAYOLU

Düzgün yollarla komşu illere bağlanmış olan Urfa; Adana’ya 349, Ankara’ya 831, Bingöl’e 351, Bitlis'e 408, Edirne’ye 1505, Elazığ’a 342, İstanbul'a 1269, İzmir'e 244, Siirt’e 395, Tunceli’ne 470 kilometre uzaklıktadır.

GENEL DURUM:

Denizden yüksekliği 540 metre olan Urfa sert kara iklimi yaşar. Yazın ortalama- sıcaklık 32 dereceden aşağı inmez. Temmuz ağustos bazen eylül ayında 45 derece ve yukarısında sıcaklık çok sık görülür.

YAĞMUR:

Yaz aylarında yağmur hemen hiç görülmez.

RÜZGAR:

Batı'dan esen hafif rüzgarlar geceleri biraz serinlik sağlar.

HAVA DURUMU:

Yılın 160-170 günü tam güneşli, 140 - 150 günü parçalı bulutlu 40-50 günü de kapalı ve yağışlı geçer.

Şanlıurfa otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Şanlıurfa otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/