6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Sarımsaklı'ya giden otobüs seferleri

Diğer Sarımsaklı seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Sarımsaklı otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Sarımsaklı’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Sarımsaklı, Ayvalık’ın Küçükköy Beldesindeki bir bölgeye verilen isimdir. Plajlarıyla meşhur bölge Küçükköy beldesinin bir kısmını oluşturur ve halk arasında Sarımsak veya Sarımsaklı olarak adlandırılır. Özellikle kumu ve denizi ile meşhur olan Sarımsaklı yazın çevre illerden ve Türkiye’nin birçok yerinden ziyaretçi çekmektedir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Sarımsaklı bölgesinin bulunduğu Küçükköy’ün tarihine ait en eski kayıtlar 15.yüzyılda bulunmaktadır. Küçükköy’ün tam karşısında bulunan Midilli Adası’nda Midilli Prensliği bulunmaktaydı ve yapılan anlaşmaya göre Osmanlı’ya yıllık bir ücret ödeyerek bağlılıklarını göstermekteydi. Fakat aynı zamanda düşman kuvvetlere de bilgi sızdırdığı ve yardım ettiği anlaşılınca Fatih Sultan Mehmet’in emri ile adaya büyük bir sefer düzenlendi ve ada prensleri ile birlikte kısa sürede teslim oldu. Küçükköy’ün kuruluş zamanı da bu tarihlere rastlar çünkü hem adaya hem de adanın tam karşısında şimdi Küçükköy’ün bulunduğu yere yeniçerileri yerleştirilmiştir. Daha sonra Rumlar burayı Küçükköy olarak adlandırmışlardır. Cumhuriyet’in kuruluşunu hazırlayan İstiklal savaşında Ayvalık’da ilk kurşunu atan Alay Komutanı Ali Çetinkaya ve yakın arkadaşlarının Küçükköy ve Sarımsaklı’nın yakın tarihinde büyük yerleri vardır.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Sarımsaklı otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Sarımsaklı otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Sarımsaklı’da Görmeniz Gereken Yerler

Sarımsaklı’da yapılabilecek en güzel şey masmavi denizinde yüzmek ve altın sarısı kumsallarında güneşlenmektir. Denize girmek için tavsiye edeceğimiz yer ise kendi ismiyle anılan Sarımsaklı Plajıdır. 7 km uzunluğunda ve 100 metre genişliğinde bir kumsalı olan plaj birçok konaklama tesisine ve kafeteryaya da ev sahipliği yapar. Buradaki restoranlarda özellikle deniz mahsulleri yemenizi tavsiye ederiz. Burada hepsinin ismi Sarımsaklı olan 22 tane plaj bulunmaktadır. İstediğinizi birine uğrayıp denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Yapabileceğiniz diğer bir aktivite ise günlük tekneler ile tura çıkmaktır. Genellikle adalara doğru tur düzenleyen bu tekne gezilerinde yemek ve canlı müzik de bulunmaktadır. Sarımsaklı sörf sevenler için de güzel noktalardan biridir. Hem rüzgarı hem de denizi bu sporu yapmak için oldukça uygundur. Ardından bölgenin sualtı zenginliklerini görmek için dalış okullarını ziyaret edebilirsiniz. Sarımsaklı tatilinizde görebileceğinizi doğal güzelliklerden biri de Deliklitaş’dır. Dalyan boğazında bulunan bu taşın ismi ortasında bulunan delikten gelmektedir.

Sarımsaklı’ya gitmişken görebileceğiniz ilginç yerlerden birisi de Tımarhane Adası’dır. Burada Sarımsaklı ve çevresinde huzuru bozanların bir süreliğine psikoterapi tedavisi gördükleri söylenmektedir. Yine bölgede Badavut olarak adlandırılan yer de sakin ve huzurlu bir tatil isteyenleri tertemiz denizi ve doğal güzellikleri ile beklemektedir.

Sarımsaklı’ya Nasıl Gidilir?

Sarımsaklı’ya gitmek ClickBus ile artık çok kolay! Sarımsaklı otobüs biletleri ClickBus ile herzaman cebinizde.

Sarımsaklı otobüs bileti almak ClickBus.com.tr ile hiç olmadığı kadar basit. Tek yapmanız gereken sitemiz üzerinden gideceğiniz yeri yazmak ve arama tuşuna basmak. Ardından tüm otobüs firmaları fiyatları ve kalkış saatleri ile listelenecektir. Koltuğunuzu seçtikten sonra yapmanız gereken tek şey ödemenizi tamamlamak. İyi yolculuklar dileriz.

Sarımsaklı online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Sarımsaklı biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Sarımsaklı'ya giden otobüs firmaları
Metro Turizm
Ulusoy Turizm