6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Selanik'e giden otobüs seferleri

Diğer Selanik seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Selanik otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Selanik’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Yunanistan’ın deniz kenarındaki turistik şehirlerinden biri olan Selanik yaklaşık 500 yıla yakın bir süre boyunca Osmanlı toprağı olarak kalmıştır. Selanik, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yeri olduğu için de ayrı bir öneme sahiptir. Atatürk’ün 1881 yılında doğduğu ev şuan müze olarak ziyaretçilere açıktır. Şehir tarih boyunca bir çok dinden insana ev sahiplği yapmıştır. Şehir, 1912 yılı Balkan Savaşları sonunda Osmanlı ordusunun geri çekilmesi ile Yunanistan sınırlarına dahil olmuştur.

Tarihçe

Selanik M.Ö. 315 yılında Makedonya kralı Kassandros tarafından kurulmuştur.  Büyük İskender'in kızkardeşi Thessalonike ile evlenen Kassandros kente de onun adını vermiştir. M.Ö. 168 Makedonya Krallığı'nın Yıkılmasından sonra ise Roma Cumhuriyeti'nin yönetimi altına girmiştir. Önemli ticaret yolları üzerinde kurulan Selanik uzun bir süre Avrupa ile Asya arasında bir ticaret üssü olmuştur. Şehir 2014 yılında gerçekleşen haçlı seferleri sırasında Bizans’ın elinden çıkmıştır fakat 40 sene sonra tekrar Bizans topraklarına katılmıştır. Bu durum ise 1430 yılında II.Murat’ın kenti fethetmesine kadar sürmüştür. Selanik Osmanlı topraklarına katıldıktan sonra da birçok Türkmen buraya getirilip yerleştirilmiştir.

Selanik’de müslüman nüfusundan çok yahudi nüfusunun fazlalığı dikkat çekmektedir. Bunun sebebi ise İspanya’dan kovulan yahudilere Osmanlı’nın kucak açması ve onları Selanik’e yerleştirmesidir. Osmanlı’nın İstanbul’dan sonra ikinci büyük kentidir Selanik. Şehir 500 yıla yakın Osmanlı hakimiyetinde kaldıktan sonra 9 Kasım 1912 Balkan Savaşları sırasında Yunan ordusuna hiçbir direniş göstermeden teslim edilmiştir. Selanik Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yeri olarak da tarihimizde önemli bir yere sahiptir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Selanik otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Selanik otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Selanik’de Görmeniz Gereken Yerler

İzmir’in ikiz kardeşi olarak adlandırılan Selanik’de tabii ki ilk görülecek yer Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evdir. Şimdilerde müze olarak kullanılan ve ziyaretçilere açık olan ev Selanik, Türk Konsolosluğunun hemen yanındadır ve merkeze on dakikalık mesafededir. Selanik’e gitmişken sahile inmeyi de unutmayın. Neden İzmir’in ikiz kardeşi dediğimizi o zaman anlayacaksınız. Yürürken kendinizi bir an için İzmir Kordon’da sanabilirsiniz. Bizden söylemesi.

Osmanlı döneminde zindan olarak kullanılan, daha sonra bu izlerin silinmesi için beyaza boyanan Beyaz Kule de şehrin bir diğer görülmesi gereken yerlerindendir. Daha sonra tüm Selanik’i tepeden görebileceğiniz Ana Poli’de manzaranın tadını çıkararak güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Şehirde görülmesi gereken iki meydan vardır. Bunlardan biri Aristotle diğeri de Kamara meydanıdır. Selaniklilerin buluşma noktası olarak adlandırılan bu meydanlarda şehrin dinamiğini ve enerjisini hissedebilirsiniz. Kamara meydanına yakın bir noktada Osmanlı’dan kalma Rotonda Camisi de ziyaret edilebilecek yerler arasındadır.

Selanik’de alışveriş yapmak istiyorsanız bunun için en iyi adres Tsimiski Caddesidir. Bağdat caddesinin biraz daha ufağı olan caddede istediğiniz markayı bulabilir, keyifle alışveriş yapabilirsiniz Ayrıca bu caddede bulunan kafelerde güzel Yunan yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.

Selanik’e Nasıl Gidilir?

ClickBus yurtdışı seferlerini de ayağınıza getiriyor. Artık Selanik’e seyahat etmek ClickBus ile çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve yolculuk yapmak istediğiniz tarihi seçmek. Metro Turizm’in sunduğu İstanbul Selanik seferleri arasından istediğinizi seçebilir, seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Selanik online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Selanik biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Selanik'e giden otobüs firmaları
Metro Turizm
Selanik'e bağlı otogarlar
Selanik Otogarı