6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Side otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Side’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Side ülkemizin en çok bilinen antik yörelerinden biridir. Kendisine özgü mimarisi ve doğal güzellikleri ile tanınan Side, eski bir liman kentidir. Side ismi Anadolu’da Nar anlamına gelmektedir. Antalya’ya bir saat uzaklıkta olan bölge yabancıların da en çok tercih ettiği yerlerden birisidir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Bölge’de bulunan yazıtlara göre Side’nin tarihi Hititlere kadar gitmektedir. Milattan önce 7.yüzyılda kurulduğu düşünülen kent Anadolu’nun en eski yerleşim bölgelerinden biridir. Milattan önce 6.yüzyıl zamanında Lidyalıların daha sonra da Perslerin egemenliği altına girmiştir. Daha sonra birçok kez el değiştiren kent sırasıyla Suriye Krallığı, Bergama Krallığı ve Roma İmparatorluğu’nun egemenliği altına girmiştir.  2. yüzyıl boyunca bir bilim ve kültür merkezi olan kent Suriye krallarından VII. Antiokhos’ın tahta geçmesi ile Sidetes ismini almıştır.  Daha sonra gerçekleşen Arap akınları ve doğal felaketler kentin terk edilmesine yol açmıştır. Bölge 14. yüzyılda Hamitoğulları ve Tekelioğulları beyliklerinin egemenliği altına girmiştir. Side'de bu devirlerde hiçbir yerleşim olmamıştır.

Side 15.yüzyılda kesin olarak Türk toprağı olmuştur. Fakat Selçuklular ve Osmanlılar da burada herhangi bir yerleşim yeri kurmamışlardır. Bundan dolayı onlardan kalma herhangi bir tarihi ize de rastlanmamıştır. Yunan ayaklanması zamanında Girit Adası’ndan gelen göçmenler buraya yerleşmişlerdir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Side otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Side otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Side’de Görmeniz Gereken Yerler

Side deniz tatilinin yanı sıra alternatif bir tatil isteyen tarih meraklıları için oldukça büyüleyici bir yerdir. Side’de ilk olarak gidilecek yer Side Antik Kenti’dir. Milattan önce 7.yüzyılda kurulan bu kent ülkemizdeki en önemli tarihi alanlardan biridir. Bu antik kentin en önemli yapılarından biri de şüphesiz ki Antik Tiyatro’dur. 17 bin kişilik kapasitesi ve farklı yapısı ile ülkemizdeki en önemli antik tiyatrolardan biridir. Işık tanrısı Apollon'dan ismini alan Side Apollon Tapınağı ise bir diğer görülecek tarihi mekandır. Oldukça farklı bir mimariye sahip olan bu yapı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Günümüze kadar ulaşmayı başaran Aspendos Köprüsü ve Antik Kentin içinde bulunan Side Müzesi de gezi rotanıza katmanızı tavsiye edeceğimiz yerler arasındadır.

Side’de denize girmek için de güzel plajlar bulunmaktadır. Özellikle kumluk olan plajları masmavi deniz ile birleşince adeta bir cenneti andırıyor. Burada tavsiye edebileceğimiz yerler Sorgun Plajı, Titreyengöl plajları ve Kumköy plajıdır. Side doğa ve sporu sevenler için de harika seçenekler sunmaktadır. Örneğin burada bulunan Köprülü Kanyon’u ziyaret edebilir ve rafting yapabilirsiniz.

Side’ye Nasıl Gidilir?

Side’ye gitmek ClickBus ile artık çok kolay! ClickBus ile bir tıkta Side otobüs bileti parmaklarınızın ucunda.

Side’ye gitmek için tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr adresine girmek. Sistemimiz seçtiğiniz yerden Side’ye giden anlaşmalı olduğumuz tüm otobüs firmalarını listeleyecektir. Bu listede farklı otobüs firmalarının kalkış saatlerini görebilir, fiyatlarını karşılaştırabilirsiniz. Son olarak ödeminizi yapıp seyahatinize başlayabilirsiniz.

Side online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Side biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti