6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

SİİRT'e giden otobüs seferleri

Diğer SİİRT seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Siirt otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Siirt’e giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Anadolu ve Mezopotomya’nın birleştiği noktada kurulu olan Siirt, yüzyıllarca çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış nadide illerimizden birisidir. Camileri, kaplıcaları ve yaylalarıyla meşhur Siirt, kültürel ve doğal güzellikleriyle aklınızdan çıkmayacak ve keyifli anlar yaşamanızı sağlayacaktır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Siirt üzerinde yapılan araştırmalarda kentin Cilalı Taş, Bakır, Tunç ve Helenistik dönemlerin izlerini taşıdığı gözlemlenmiştir. Uzun yıllar farklı kültürleri bünyesinde barındıran Siirt, 16.yy’da Osmanlı toprakları arasındaki yerini almıştır. Cumhuriyet dönemine kadar Osmanlı toprağı olan Siirt, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin 56 plaka numaralı ilidir.

Siirt’te Görmeniz Gereken Yerler

Ucuz Siirt otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Siirt otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Bölgesel konumu sebebiyle birçok uygarlığa şahit olmuş Siirt’e seyahatinizde, şehrin her köşesindeki farklı medeniyetlerin izleri sizi şaşırtmasın. Siirt’i ziyaretinizde Ulu Cami ve Veysel Karani Türbesi’ne uğrayıp tarihi ibadethaneleri gözlemleyebilirsiniz. Çeşitli hastalıkların tedavisi için önerilen Sağlarca Kaplıcası ise Siirt’e 15km uzaklığındadır.

Siirt’in Pervari ilçesinde, Çemikarı, Cema ve Herekol yaylaları yöre halkı tarafından özellikle sıcak aylarda çok tercih edilmektedir. Yüksek platolar üzerine kurulu bu yaylalarda temiz havanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Siirt jeolojik olarak kalkerli yapıya sahiptir, bu nedenle Siirt’te pek çok mağarayla karşılaşmak mümkün. Yapılan araştırmalarda bu mağaraların geçmiş dönemlerdeki uygarlıklarca konut olarak kullanıldığı ortaya çıkmıştır. Mağaraları ziyaret etmek isterseniz, Siirt’in en meşhur mağaralarından olan Botan Mağaraları’nı gezmenizi tavsiye ederiz.

Siirt’e Nasıl Gidilir?

Siirt’e otobüs bileti almak artık çok daha kolay ve zevkli! Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seferleri sorgulamak. Lider Siirt ve daha birçok otobüs firması sizi Siirt’e götürmek için bekliyor. ClickBus.com.tr’ye gelin en uygun fiyatlarla otobüs biletinizi alın ve seyahatinizin keyfini çıkarın.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


SİİRT'e giden otobüs firmaları
Lider Siirt Turizm
Metro Turizm
Star Batman
SİİRT'e bağlı otogarlar
Siirt Otogarı
Kurtalan Otogarı