6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

SİNOP'a giden otobüs seferleri

Diğer SİNOP seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Sinop otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Sinop’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Karadeniz Bölgesi’nde, Orta Karadeniz Bölümü’nün sahil kesiminde bulunan Sinop, Samsun, Çorum ve Kastamonu ile sınır komşusudur.Tarih boyunca ticari ve kültürel olarak zengin bir yaşantıya sahip olan Sinop bir liman kenti özelliğini taşımaktadır. Türkiye’nin en kuzey noktasını da içinde barındıran ve doğal limanlara sahip Sinop’a seyahatiniz sırasında, doğanın ve yeşilin tarih ile kucaklaşmasına şahit olacaksınız.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Sinop’taki ilk yerleşim Tunç Devri’ne dayanmaktadır. Coğrafi konumu ve doğal limanları sayesinde tarih boyunca bir liman, deniz ve ticaret şehri olarak yer almış olan Sinop’a seyahatiniz sırasında, bir çok farklı kültürden iz bulacaksınız. Bir Hellen kolonisi olarak kurulan Sinop, Pontus Devleti’nin de başkentlerinden biri olmuştur. Yöreye sırasıyla, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu hakim olmuştur. Selçuklu döneminde Sinop şehri baştan aşağı yeniden inşa edilmiş ve Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde kent halkının tüccar, marangoz ve gemici olduğu yazılmıştır. 19.yy ikinci yarısında yöreye yerleştirilen Kafkas kökenli göçmenlerle beraber özgün bir kültürel yapıya sahip olan Sinop, sonraları İç Anadolu Bölgesi’ne ulaşım zorlukları nedeniyle eski önemini kaybetmiştir.

Sinop’ta Görmeniz Gereken Yerler

Ucuz Sinop otobüs bileti satın alırken sitemizi tercih ederek 2 adımda ve kolayca Sinop otobüs bileti fiyatları bilgisini görüntüleyebilirsiniz.

Sinop’a seyahatiniz süresince görmeniz gereken bir çok yer bulunmaktadır. Özellikle, Hamsilos Koyu’nu, bir tabiat koruma alanı olan Sarıkum Gölü’nü, Ayancık İnaltı Mağarasını, Erfelek Tatlıca Şelalesini, Akliman Yöresini ve Sinop Müzesi’ni görmeden dönmemelisiniz. Bütün bu güzelliklerin yanında Sinop Arkeoloji Müzesi’ni, Etnografya Müzesini, Tarihi Sinop Cezaevini, Sinop Kalesi’ni ve Boyabat Kalesi’ni ziyaret etmelisiniz. Çevresi yemyeşil ormanlarla kaplı, doğa ile içiçe bir huzur kenti olan Sinop’a seyahatiniz sırasında Tarihi Sinop Evleri güzellikleri ile sizleri büyüleyecek, bir doğa harikası olan Hamsilos Koyu’nda huzurlu bir vakit geçireceksiniz. Sinop’a özgü Ayancık Kültür-Keten ve  Ahşap Festivali, Ayancık Panayırı, Sökü Yayla Şenlikleri döneminde Sinop’u ziyaret ederseniz eğer, bütün doğal ve kültürel güzelliklerin yanısıra, bu şenliklerin de keyfine varabilirsiniz.

Sinop’a Nasıl Gidilir?

Karadeniz Bölgesi’nin güzide şehri Sinop’a  yolculuk ise artık çok kolay!

Tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr’ye girmek ve seyahatiniz için bir tarih seçmek. Ulusoy Turizm ve daha bir çok firma arasından istediğinizi seçebilir seyahatinizin keyfini çıkarabilirsiniz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


SİNOP'a giden otobüs firmaları
Metro Turizm
Ulusoy Turizm
SİNOP'a bağlı otogarlar
Boyabat Otogarı
Durağan Otogarı
Sinop Otogarı
Ayancık Otogarı
Erfelek Otogarı
Gerze Otogarı
Güzelkent Otogarı