6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ŞIRNAK'a giden otobüs seferleri

Diğer ŞIRNAK seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Şırnak otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Şırnak’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde Irak ve Suriye’yle komşumuz olan Şırnak’ın tarihi, rivayetlere göre Büyük Tufan’a dayanmaktadır. Şırnak ilinin Cizre’nin sıcak havasından korunmak için yayla olarak Nuh Peygamber ve oğulları tarafından inşa edildiği ise yine rivayetler arasındadır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Şırnak bölgesel konumu sebebiyle tarih boyunca birçok toplumu konuk etmiştir. Med, Guti, Babil, Asur, Abbasi ve daha birçok devletin sınırları içerisinde yıllarca yer alan Şırnak, Osmanlı egemenliğinde Cizre’ye bağlıyken, cumhuriyet döneminde ise Siirt’e bağlı bir ilçe olmuştur. Şırnak 1990 yılında ise il olmuştur.

Şırnak’ta Görmeniz Gereken Yerler

Nuh Peygamberin Cizre’de yaşadığı ve Tufan’ın Cudi Dağı bölgesinde gerçekleştiğine inanılmaktadır. İslami inanışa göre Nuh’un gemisinin kalıntıları Cudi Dağı’ndadır. Cudi Dağı, Şırnak seyahatinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerlerden biridir.

Şırnak’ta birçok doğal güzellik bulunmaktadır. Rafting severler için Dicle Nehri, sıcak havadan uzaklaşmak isteyenler için Faraşin Yaylası her yıl birçok turisti ağırlamaktadır.

Yıllarca farklı kültürleri bünyesinde bulunduran Şırnak tarihi eserler açısından da zengin bir ilimizdir. Şırnak seyahatinizde Nuh Peygamber Camii, Meryem Ana Kilisesi, Cizre Kalesi’ni mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

Şırnak’a Nasıl Gidilir?

Şırnak’a seyahat etmek için otobüs bileti almak artık çok kolay! ClickBus.com.tr’ye girin ve seyahat tarihinizi seçin. ClickBus sizler için Şırnak otobüs biletlerini listelerken tek yapmanız gereken listeden istediğiniz seferi seçmek. ClickBus.com.tr’yle Şırnak’a seyahat etmek artık hem çok kolay hem de çok keyifli. www.neredennereye.com/ucak-bileti


ŞIRNAK'a giden otobüs firmaları
Özlem Cizre Nuh
ŞIRNAK'a bağlı otogarlar
Cizre Otogarı
Silopi Otogarı
Şırnak Otogarı