6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Şırnak Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Şırnak Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Şırnak’a giden otobüs firmaları

Konumu itibarı ile Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Şırnak, 1990 yılından bu yana il olan bir kenttir. Suriye ve Irak ile kapı komşusu olan ilimiz, Nuh’un yerleşim yerlerinden biri olarak rivayet edilmektedir. Silopi, Cizre, Beytüşşebap, İl merkezi, Uludere, İdil gibi ilçeleri ile nüfusu yoğun olmayan bir ilimizdir.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Şırnak otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Şırnak’a giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

Buna rağmen doğal güzellikleri ve tarihi ile dikkat çeken şehir,  eski bir tarihe sahiptir. Şehrin en önemli geçim kaynakları arasında hayvancılık, madencilik, esnaflık ve sınır ticareti yer alıyor. Dağınık bir yerleşim bölgesi olan Şırnak, bu yönüyle planlamaya elverişsiz bir kenttir. Şırnak’ta görülmesi gereken yerler; antik kentler, Cudi Dağı ve mağaralar oluyor. Güneydoğu Anadolu’nun en uç kısmında konumlandırılmış olan Şırnak’a ulaşım seçeneklerinin başında karayolu geliyor. İstanbul, Ankara, İzmir ve Türkiye’nin her yerinden şehre otobüs ile ulaşım mümkündür. Ayrıca İstanbul ve diğer büyük şehirlerden uçak ile ulaşım da mümkündür.

Yaklaşık 2 saat süren İstanbul- Şırnak uçak seferlerinde fiyatlar ortalama 100 TL’dir. Şehrin büyük şehirlere olan uzaklığı ise şöyle; İstanbul’a 1658 km, Ankara’ya 1205 km, İzmir’e 1623 km, 1371 km uzaklıktadır. Nüfusta her ölçümde artış gösteren şehirde birkaç günlük bir tur planlayabilirsiniz. Doğal ve tarihi güzelliği ile Şırnak’ta birçok resim çekmek isteyeceksiniz. İstanbul’dan otobüs ile yaklaşık  18 saat süren Şırnak yolculuğu için ödemeniz gereken bilet fiyatı ise 70 TL civarında.

Şırnak otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Şırnak otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/