6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Sivas Kayseri Otobüs Bileti

Sivas Kayseri otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Sivas Kayseri otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Sivas otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Honat Hatun Türbesi: Kayseri Kalesi karşısında, Honat Hatun Camisi ile medresesi arasındadır. 1238 yılında yapılmıştır. Türbeye caminin kuzeybatısındaki kapısından girilir. Kayseri’nin sarımsı esmer renkli kesme taşından yapılmıştır. Sekiz köşeli olup sekizgen bir piramit külahla örtülüdür. Her yüzünde küçük birer pencere vardır. Köşelerdeki gömülmüş sütunlar geometrik süslerle bezenmiştir. Her yüzün süslemeli kemerleri üzerinde sülüs yazılı ayet’ül kürsî yazısı bir kuşak halinde çevirmektedir. İçerisi ise sade yapılmış olup tavanı kubbe şeklindedir. Türbe içerisinde yazıtsız üç mermer lâhit vardır.

Müze: Türbenin çevresi Arkeoloji Müzesi olarak 1929 yılında açılmıştır. Kayseri ve yöresinde yapılmış arkeolojik kazılar sonunda bulunan Phrygia ve Hitit dönemlerine ait lâhitler, yazıtlar, tabletler, mühürler, damgalı küpler vs. yer almıştır. Müze için yeni bir bina yapılmaktadır.

SİVAS - KAYSERİ otobüs biletleri, ortalama 33.27 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 9 firma, günde 26 sefer yapmaktadır.

SİVAS - KAYSERİ arası yaklaşık olarak 196 km olup ortalama yolculuk 2 saat 24 dakika sürmektedir.

Sivas - Kayseri seyahatiniz için harita bilgileri, Sivas için 39.74766 kuzey enlemi, 37.01788 doğu boylamı ve Kayseri için 38.73122 kuzey enlemi, 35.47873 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Sivas - Kayseri seferi için kalkış noktaları ise Sivas için Akıncılar, İmranlı, Suşehri, Şarkışla, Zara, Divriği, Gemerek, Koyulhisar, Yıldızeli ve Kayseri için Develi, Himmetdede, İncesu, Yahyalı, Yeşilhisar, Pınarbaşı noktalarıdır.

SİVAS - KAYSERİ haritası

En uygun fiyatlarla SİVAS - KAYSERİ otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve SİVAS - KAYSERİ seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla SİVAS - KAYSERİ seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.