6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Sivas Mersin Otobüs Bileti

Sivas Mersin otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! En kaliteli Sivas Mersin otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın! Sivas otobüs bileti uygun fiyatlar ve firma karşılaştırma seçeneğiyle burada!

Kanlıdivane: Erdemli’nin 18 km. güneybatısında ve Kızkalesi ile Artıklı köyü yakınında, denizden 3 km. içerdedir. V. yüzyılda Bizans imparatoru II. Theodosius tarafından kurulmuştur. İlk adı Neopolis idi. Burada bulunan Kanlıdivane adlı obruk (büyük çukur) içerisine cezalandırmak nedeniyle suçlular yırtıcı hayvanlara parçalatmak için atılırdı. Şimdi bu efsane ile tanınmaktadır. Burası XI. yüzyılda boşaltılmıştır, XIX. yüzyıl ortalarında Langlois tarafından bulunmuştur.

Romalılara ait Kanytela (Kantyelis) kalıntıları arasında saray, manastır, kilise, kule, sarnıç ve kabartma bulunmaktadır. Batısında bulunan mezarlıkta dünyanın en büyük lâhitleri yer almıştır. Lâhitlerin üzerinde yapıldığı zamanı belirten yazılar bulunmaktadır.

Korykos: Silifke’nin 25 km. kuzeydoğusunda, deniz kıyısında ve bir adada bulunan büyük liman şehrinin kalıntılarıdır. Ayaş ve Narlıkuyu köyleri arasında yol boyunca 5-6 km. kadar sürmektedir. Kıbrıslı Prens Gorkos tarafından M.Ö. IV. yüzyılda kurulduğu sanılmaktadır. Bir ticaret şehri idi. Hitit, Hellenistik, Roma, Bizans, Karaman (1448) ve Osmanlı (1473) dönemlerini yaşamıştır.

Prens Gorkos’un kabartma halinde heykeli, su sarnıçları, saray, tiyatro, tapınak; Tüfenk köyü yakınında su kemerleri, kiliseler ile adada Kızkalesi bu antik şehrin kalıntılarıdır. Ayaş köyü yakınında kral ve ailesine ait 9 mezar vardır. Burada motel, gazino, kamping ve plaj kuruluşları bulunmaktadır.

SİVAS - MERSİN otobüs biletleri, ortalama 74.00 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 4 firma, günde 5 sefer yapmaktadır.

SİVAS - MERSİN arası yaklaşık olarak 513 km olup ortalama yolculuk 5 saat 41 dakika sürmektedir.

Sivas - Mersin seyahatiniz için harita bilgileri, Sivas için 39.74766 kuzey enlemi, 37.01788 doğu boylamı ve Mersin için 36.8 kuzey enlemi, 34.63333 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Sivas - Mersin seferi için kalkış noktaları ise Sivas için Akıncılar, İmranlı, Suşehri, Şarkışla, Zara, Divriği, Gemerek, Koyulhisar, Yıldızeli ve Mersin için Anamur, Bozyazı, Erdemli, Silifke, Tarsus, Taşucu, Gülnar, Mut, Topaklı noktalarıdır.

SİVAS - MERSİN haritası

En uygun fiyatlarla SİVAS - MERSİN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve SİVAS - MERSİN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla SİVAS - MERSİN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.