6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Tiran otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Tiran’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Arnavutluk’un başkenti ve en büyük şehri olan Tiran uzun yıllar Osmanlı İmparatorluğu’nun hakimiyeti altında kalmıştır. 20.yüzyılın başlarında gerçekleşen Balkan Savaşları sırasında Osmanlı’nın elinden çıkan şehir, 1920 tarihinden beri Arnavutluk’un başkentidir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Tiran’ın bulunduğu bölgenin tarihi milattan önce 500 yılına kadar gitmektedir. Bir dönem Bizans İmparatorluğu’nun hakimiyetinde olan bölgede bu dönemde yapılan Antik Kent ve Kale de mevcuttur. Tiran şehrinin kurulması ise 17.yüzyılın başlarına denk gelir. Süleyman Paşa tarafından kurulan kente ilk olarak cami ve külliyeler yapılır. 18 ile 19 yüzyıllarda Tiran’da yapılan camilerden günümüze kadar sağlam olarak ulaşabilen tek cami, bir Osmanlı camisi olan Hacı Ethem Bey Camisi’dir. Tiran Valisi Ethem Bey tarafından yaptırılan cami tek kubbeli büyük bir eserdir. Bu dönemde küçük bir köy olan Tiran 18.yüzyıl zamanında önemli bir ticaret merkezi haline gelmiştir. Arnavutluk’taki komünist rejimden sonra Katolik ve Ortadokslar gelmiştir. Nüfusun halen büyük bir bölümü Müslümandır.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Tiran otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Tiran otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Tiran’da Görmeniz Gereken Yerler

Uzun yıllar Osmanlı hakimiyeti altından kalan Tiran’da görülecek çok sayıda tarihi yer mevcuttur. Özellikle şehrin merkezinde bulunan İskender Bey heykeli, Ethem Bey Camii ve Saat Kulesi, adeta ülkenin sembolü olmuş durumdadır. Ethem Bey Camisi’nin yapımı neredeyse 35 yıl sürmüştür ve İskender Meydanı’nın en güzel yapıları arasındadır. Yine Sekiz Sütunlu Kaplan Paşa Türbesi degörülmesi gereken yerlerden biridir. Diğer tarihi eserleri ve Bizanslılardan kalma kalıntıları görmek istiyorsanız Ulusal Tarih Müzesi’ne gidebilir, Justinyen Kalesi’ni ziyaret edebilir ve Tabak Köprüsü’ne çıkabilirsiniz. Tiran’ın merkezinde ise sembolik yapılardan biri olan Tiran Opera Merkezi’ni görebilirsiniz. Kentin daha dış bölgelerinde görülebilecek ilginç yapılardan birisi de bunker denilen beton yapılar. Batı’dan gelecek sadırılara karşı yapılmış olan bunkerlardan Arnavutluk’da oldukça fazla sayıda var. Hatta sayısını kesin olarak bilen biri yok diyebiliriz. Bu yapılar betondan yapılmış yeraltı sığınakları gibi düşünebilirsiniz. Şehrin farklı bölgelerinden bu yapıları görmek de ayrı bir deneyim olacaktır.

Tiran’a kadar gitmişken Dajti Dağı’nı görmeden de dönmetin. Tiran bu dağın eteklerine kurulmuş olduğundan dağa çıkmak o kadar da zor değil. Önce otobüslerle belli bir noktaya kadar gidiyorsunuz ardından teleferik ile harika bir manzara eşliğinde dağa çıkıyorsunuz.

Tiran’a Nasıl Gidilir?

ClickBus ile yurtdışı bileti almak artık çok kolay. ClickBus ile tüm otobüs biletleri cebinizde.

Arnavutluk’un başkenti Tiran’a gitmek için tek yapmanız gereken ClickBus.com.tr sitesini ziyaret etmektir. Sistemimiz Tiran’a giden otobüs firmalarını isediğiniz gibi listeleyecektir. Ardından size kalan uygun otobüs seferini ve firmasını seçmektir. Bir sonraki adımda da koltuğunuzu seçin. İşte bu kadar kolay. Son adımda ödemenizi yaptıktan sonra Tiran yolculuğu için hazırsınız.

Tiran online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Tiran biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Tiran'a bağlı otogarlar
Tiran Otogarı