6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

TOKAT'a giden otobüs seferleri

Diğer TOKAT seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Tokat otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Tokat’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Komana, Kah-Cun, Dar Ün-Nüsret, Sobaru… Tarih boyunca pek çok isimle adlandırılan Tokat, Karadeniz Bölgesi’nde yer alan illerimizden biridir. Tokat, tarihiyle sizi büyüleyecek ve tatiliniz boyunca size muhteşem anlar yaşatacaktır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Tokat’ı ilk çağlarda Togayıtların kurduğu belirlenmiştir. Sonrasında sırayla, Hitililer, Asurlular, Hurriler ve Kimmerlerin egemenliği altına giren Tokat, Perslerin ve Romalıların da egemenliği altına girmiştir. Tokat Kalesi Bizanslıların, Araplarla ve Sasanilerle yaptığı savaşlarda kritik roller oynamıştır. Malazgirt Zaferi’nden sonra Tokat, 1150 yılında Anadolu Selçuklu topraklarına katılmıştır.

Tokat’ta Görmeniz Gereken Yerler

Tokat’a seyahatinizde ziyaret etmeniz gereken ilk yer Tokat Kalesi’dir. Tarih boyunca pek çok savaşta önemli roller oynamış Tokat Kalesi’nin üzerinde bulunduğu kayalıklar tamamen doğaldır ve içerisindeki odalar insan eliyle yapılmıştır.

Clickbus üzerinden İstanbul Tokat otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Tokat otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Sağlık turizminde önemli rol oynayan ve astım hastalığına iyi geldiği düşünülen Ballıca Mağarası da Tokat’ta bulunmaktadır.

Sulusaray Kaplıcası; Artova ilçesinde Sulusaray ilçesinin Ilıcak köyündedir. Roma devrinden kalmadır. Bol vasıta bulunur. Her türlü ağrılara iyi gelir.

Saat Kulesi; Behzat semtinde 1902 yılında yaptırılmıştır.

Tokat seyahatinizde Selemen Yaylası ve Boğalı Yaylası’na uğrayabilir, yeşilin ve temiz havanın keyfini çıkarırken harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

Tokat’a Nasıl Gidilir?

Tokat ili Karadeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Samsun, Ordu, Sivas, Yozgat ve Amasya illerine komşu olan Tokat’a otobüs bileti almak artık her zamankinden daha kolay!

Hemen ClickBus.com.tr’ye gelin ve Tokat seferlerini sorgulayın. Dilediğiniz otobüs firmasını seçin ve yolculuğunuzun keyfini çıkarın.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


TOKAT'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Metro Turizm
Mis Amasya
Öz Sivas Seyahat
Ulusoy Turizm
Vangölü Turizm
TOKAT'a bağlı otogarlar
Tokat Otogarı
Turhal Otogarı
Almus Otogarı
Artova Otogarı
Erbaa Otogarı
Niksar Otogarı
Reşadiye Otogarı
Sulusaray Otogarı
Zile Otogarı
Yesilyurttokat Otogarı