6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Tokat Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Tokat Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Tokat’a giden otobüs firmaları

Tarihçesi

Tokat'ın tarihi, Hititler ile başlar. İlk çağların ünlü devletleri Asurlular, Hurriler, Kimmerler ve İskitler bu topraklarda uzun süre egemenlik kurdu. Bölge, zamanla Persler’e, Büyük İskender'in eliyle de Makedonyalılara geçti. Büyük İskender'in ölümü ile hem Kapadokya Krallığı, hem Pontuslular bölgeye sahip çıkmak istedi. Aralarında uzun uzun çekiştiler. Bu çekişme. Roma hakimiyetiyle sona erdi.

Tokat otobüs bileti alırken Clickbus.com.tr artık yanı başınızda! Biletinizi aratın ve en ucuz Tokat otobüs firmaları, fiyatlarına göre listelensin.

Roma’nın ikiye bölünmesiyle Tokat, Bizans'a kaldı. Yedi yüz yıl kadar Bizans'ın önemli kaleleri arasında yer aldı. 1071 Malazgirt Zaferinin ardından Anadolu'yu fetheden Türk Selçuk, Tokat'ı alırken, Bizanslılara güzel bir ders de verdiler. Tokat'ın adı üstüne dolaşan öyküler, bu dersi güzelce anlatır.

Türk egemenliğinde Tokat yöresi, Danişment Oğulları'nın yerleştiği topraklar arasında ayrı bir önem kazandı. Hatta beyliğin merkezi uzun süre Niksar'da kaldı. Bölge, daha sonra, Konya'daki Selçuklu Sultanlığına bağlandı. Sırayla Moğolların, İlhanlıların, Eretne Beyliğinin ve Kadı Burhanettin'in eline geçti.

Bütün bu el değiştirmelerden ve Kadı Burhanettin devrindeki isyanlarda bizar olan halk emirlerle birleşerek, Osmanlı'lara bağlanmak istedi. Böylece birliğiyle Yıldırım Beyazıt'a başvurdu ve Tokat yöresi 1392'de Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katıldı.

Tokat otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Tokat otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/