6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Trabzon Otobüs Firmaları, Seferleri, Bilet Fiyatları, Telefon Numaraları ve En Ucuz Trabzon Otobüs Bileti ClickBus.com.tr'de!

Bölgenin tarihi Orta Asya’dan göç eden Türk kavimlerine kadar dayanır.

Adı hakkındaki iddialardan biri Orta Asya’dan gelen Tibarenlerin civarlarındaki Elizoniarla kaynaşarak Tibaron-Elizon) adını almaları ve zamanla kısalarak Trabzon haline gelmesidir. İkincisi ise İyonların kenti kuşatan 4 köşe surlar sebebiyle dört köşeli anlamına Trapezus adını vermeleridir.

Trabzon’a giden otobüs firmaları

Görülecek Yerler

TARİHİ KALINTILAR

KALE

Bizans çağından kalmıştır. Üç bölümden oluşan kalenin iç kale denilen Kulehisar kısmı ayaktadır. Surların yanında Güzel Saray kalıntıları vardır.

DEREBEYLİ ŞATOSU Kestel’dedir. 18 inci yüzyılın sonlarında yapılmış kaleyi andıran şatodur. Görüntü, süsleme ve döner tavan tertibatı ile dikkati çeker.

DAG MANASTIRLARI

SUMELAS (Meryem Ana)

385 yılında küçük bir kilise, 13’üncü yüzyılda manastır haline getirilen yapı Trabzon’un 54 kilometre güney doğusunda Aİtındere Ovasında kaya üzerinde kurulmuştur. Maçka’dan 18 kilometre ormanlık bir yolla gidilir. 72 odası bulunduğu saptanmıştır. İçinde binlerce kitaplık kütüphane, altın ve gümüş muhafazalarda saklanan imparator ve padişah berat ve fermanları bulunuyordu. Bugün sadece değerli resim ve freskler kalmıştır.

HIZIR ILYAS

Kustul köyünde 6 ncı yüzyılda İmparator Jüstinyen zamanında yapılmıştır. Bir kayanın tepesindeki manastıra çıkmak oldukça güçtür.

Yukarıdaki bilet arama motoru ile Trabzon otobüs firmaları karşılaştırılabilir ve bilet fiyatları listelenebilir. Böylece Trabzon’a giden en ucuz otobüs firmaları listesi karşınıza çıkar.

MÜZELER

KÜÇÜK AYVASİL KİLİSESİ Kentin en eski kilisesi olan bu yapı, 8’inci yüzyılda yapılmış olup kilise kabartmalarıyla ünlüdür.

ATATÜRK KÖŞKÜ Kentin 7 kilornetre kadar güneyinde Soğuksu tepesindedir.

Yeşillikler içinde bulunan bu köşkte, 1924 yılında Atatürk, Trabzon’a geldiği zaman kalmıştır. 1937 yılındaki son gelişinde tarihi vasiyetnamesini yazdığı yer olması bakımından da ayrıca önem kazanmıştır. Trabzonlular tarafından Atatürk’e hediye edilmiş olan bu köşk şimdi onun hatırasını yaşatmak için müze haline getirilmiştir.

Trabzon otobüs firmaları ve bu firmaların bilgileri Clickbus.com.tr’de! En ucuz online bilet fiyatları ile Trabzon otobüs biletinizi sorgulayın ve dilediğiniz firmadan biletinizi satın alın! neredennereye.com/otobus-bileti/