6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Trabzon Samsun Otobüs Bileti

TRABZON Samsun otobüs bileti, seferleri, en ucuz bilet fiyatları Clickbus.com.tr’de! En kaliteli TRABZON Samsun otobüs firmaları ile ucuz bilet satın alın!

Tarihi: İstiklâl ve Cumhuriyet tarihimizin bir başlangıç noktası kabul edilen Samsun, Doğu Karadeniz’de bulunmakta, adını taşıdığı vilâyetin merkezini teşkil etmektedir. Diğer Karadeniz şehirleri gibi bunun da M. Ö. VIII. veya VI. yüzyılda Miletliler tarafından tesis edildiği ve adının Amisus olduğu bilinmektedir. Komşu Karadeniz şehirlerinin müşterek tarihî kaderine iştirak eden Samsun, Pont Krallığı ve bilhassa Büyük Mitridat zamanında inkişaf etmiş, âbideler ve büyük imar eserleriyle donanmıştır. Romalı general Lukullus’un Mitridatla M. Ö. I. yüzyılın ortalarında yaptığı savaşta şehir harap olmuş, mukavemetin faydasızlığını sezen düdafiler şehri ateşe vermişler ve bu sahne Lukulus’un hâkim olmasına rağmen, askerlerinin yağma kastıyla çıkardıkları yangınlar şehri harabeye çevirmiştir.

Samsun’un Romalılar devri kat’i bilinmemekle beraber, Jütinyen zamanında ehemmiyet kazandığı ve piskoposluk merkezi olduğu kabul edilmektedir. Roma İmparatorluğu’nun 395’de taksiminden sonra burası Bizansa geçmiş, bilâhare haçlı seferleri tesiriyle kurulan Lâtin imparatorluğuna tabi olmuştur.

TRABZON - SAMSUN otobüs biletleri, ortalama 44.78 TL'ye satılmaktadır. Bu hatta ortalama 16 firma, günde 69 sefer yapmaktadır.

TRABZON - SAMSUN arası yaklaşık olarak 328 km olup ortalama yolculuk 4 saat 20 dakika sürmektedir.

Trabzon - Samsun seyahatiniz için harita bilgileri, Trabzon için 41.00145 kuzey enlemi, 39.7178 doğu boylamı ve Samsun için 41.29278 kuzey enlemi, 36.33128 doğu boylamı olarak belirlenmiştir.

Trabzon - Samsun seferi için kalkış noktaları ise Trabzon için Akçaabat, Araklı, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Maçka, Of, Vakfıkebir, Arsin, Çaykara, Dernekpazarı, Sürmene, Yomra, moloz, tekeli ve Samsun için Bafra, Çarşamba, Havza, Tekkeköy, Terme, Alaçam, Ladik, Salıpazarı, Vezirköprü, Yakakent, Kavak, Ortaklar, Atakum, Engiz, Taflan noktalarıdır.

TRABZON - SAMSUN haritası

En uygun fiyatlarla TRABZON - SAMSUN otobüs biletleri ClickBus.com.tr'de! Tek yapmanız gereken arama kutusunda nereden nereye kısmını doldurmak ve TRABZON - SAMSUN seferlerini aramak. Kredi kartı veya banka kartıyla TRABZON - SAMSUN seferiniz için biletinizi ClickBus.com.tr'den online satın alabilirsiniz.