6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Tunceli otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Tunceli’ye giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Anadolu’nun birçok ili gibi Tunceli’de tarih boyu pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu süreçte çok isim değiştiren Tunceli, Mamiki, Kalan ve Dersim isimlerini almıştır. Cumhuriyet tarihinde adı Dersim olan il, 1926 yılında ilçeye çevrilerek Elazığ’a bağlandı. 1935 yılında çıkan Tunceli kanunu ile Elazığ’dan ayrılarak tekrar il oldu.

Tunceli’de Görülmesi Gereken Yerler

Eğer Tunceli’ye bir seyahat düşünüyorsanız, Munzur Vadisi Milli Parkı’nı gezmeden, Pülümür Suyu’nda yüzmeden, Ovacık’taki 40 gözeleri görmeden seyahatinizi sonlandırmayın.

Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmış bu şehirde, Sivdin köprüsü, Çemişgezek Kalesi ve Ulukale Camii mutlaka görmeniz gereken tarihi mekanlar arasında yer almaktadır.

DOĞAL GÜZELLİKLER

KARAGÜL ÇAĞLAYANI: Pülümür - Kalan yolu üzerinde güzel manzaralı piknik yeridir.

DEREOVA ÇAĞLAYANI: Nazimiye ilçesinde ağaçlık ortasında bir mesire yeridir.

ŞİFALI SULAR

ANAFATMA MADEN SUYU: Tunceli Ovacık yolu üzerindedir, Çok şifalı bir sudur. Yalnız az çıkar.

BAĞIN KAPLICASI: Mazgirt’te Peri çayı kenarındadır. Mafsal romatizmasına iyi gelir.

Tunceli’ye Nasıl Gidilir?

Bir bölümü asfaltlanmakta olan uluslararası (E-320) yolu üzerindeki Tunceli; Adana'ya 657, Ankara'ya 822, Artvin'e 464, Bingöl’e 151, Bitlis’e 343, Elazığ'a 144, İstanbul’a 1247, İzmir'e 1392, Mardin'e 384, Sürfe 442 kilometre uzaklıktadır.

Doğu Anadolu’nun güzel şehri Tunceli’ye seyahat etmek ve Tunceli otobüs bileti almak artık çok kolay!

Hemen ClickBus.com.tr’ye gelin ve seferleri inceleyin. Birçok firma arasından seçiminizi yapın ve bu harika şehre tatilinizin keyfini çıkarın.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


TUNCELI'ya bağlı otogarlar
tunceli Otogarı