6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

UŞAK'a giden otobüs seferleri

Diğer UŞAK seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Uşak otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Uşak’a giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Binlerce yıllık tarihiyle, Ege’yle İç Anadolu’nun birleşim noktası Uşak, tarihi eseri ve doğal güzellikleriyle sizi büyüleyecek, seyahatiniz boyunca unutulmaz anlar yaşamınıza sebep olacak illerimizdendir.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Antik dönemlerde Uşak ‘Temenothyrea’ ismiyle anılmaktaydı. Yapılan araştırmalar sonucu Uşak’ın milattan önce 4000’li yıllarda yerleşime açıldığı belirlenmiştir. Hititlerin ve Friglerin ana vatanı olan Uşak, Büyük İskender’in yıllar sonu yaptığı Anadolu seferi Makedonların egemenliği altına girmiştir. 1429 yılında Osmanlıların yerleştiği bölge cumhuriyet dönemine kadar Osmanlı’nın Kütahya Sancağı’na bağlı bir kaza olarak kalmıştır. Yunanlıların 1920 yılında işgal ettiği Uşak, Kurtuluş Savaşı’nda geri alınmış ve Türk topraklarına tekrar katılmıştır. Uşak 1953 yılında il statüsüne kavuşmuştur.

Uşak’ta Görmeniz Gereken Yerler

Uşak seyahatinize Uşak Arkeoloji Müzesi’nden başlayabilirsiniz. Uşak tarihini daha yakından tanımak isterseniz Uşak Atatürk ve Etnografya Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Evrenli doğa Parkı ve Ilıcak subaşı Parkı’nda doğanın keyfini çıkarabilir, keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Kaplıcalarıyla da ünlü olan Uşak’ta Örencik Kaplıcası ve Aksaz Kaplıcası’nda sağlıklı bir tatil yapabilirsiniz.  

Uşak’a Nasıl Gidilir?

Anadolu Turizm ve Uludağ turizm gibi pek çok firmadan Uşak otobüs bileti almak için ClickBus.com.tr’ye tıklayın ve seferleri sorgulayın. Uygun fiyatlarla otobüs biletinizi alın.  www.neredennereye.com/ucak-bileti


UŞAK'a giden otobüs firmaları
Adıyaman Gülaras
Çayırağası Turizm
CSR Seyahat
Dadaş Turizm
Doğu Karadeniz
Esadaş
Güney Lüks Adana Seyahat
Has Diyarbakır
İsmail Ayaz
Kanberoğlu Turizm
Mersin Villa Seyahat
Metro Turizm
Öz Diyarbakır
Özgül Bafra Turizm
Özlem Diyarbakır
Şanal Turizm
Seç Turizm
Ses Turizm
Star Batman
Star Diyarbakır
Vangölü Turizm
UŞAK'a bağlı otogarlar
Banaz Otogarı
Uşak Otogarı
UŞAK'a bağlı diğer otobüs seferleri