6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

Varna otobüs bileti, seferleri ve otobüs firmaları, bilet fiyatları ClickBus.com.tr’de! Varna’ya giden otobüs firmaları biletlerini karşılaştırarak online satın alın!

Bulgaristan’ın Karadeniz’e kıyısı olan şehri Varna bölgenin en büyük limanına sahip kentidir. En önemli geçim kaynakları turizm ve deniz ticareti olan kent Osmanlı zamanında gerçekleşen Varna Savaşı nedeniyle de bizler için ayrı bir öneme sahiptir. Bulgaristan’ın en önemli turizm kenti olan Varna’nın nüfusu yaz aylarında bir milyonun üzerine çıkmaktadır.

Otobüs firmalarını inceleyin!

Tarihçe

Varna, milattan önce 6.yüzyılda Miletliler tarafından kurulmuştur. O zamanki adı Odesos olan kentin ismi ilk Bulgar devletinin kurulmasıyla Varna olarak değiştirilmiştir. Varna nüfus bakımından Bulgaristan'ın 3. büyük şehridir. Varna, bulunduğu konumu itibarı oldukça önemli bir yere sahip çünkü Avrupa'yı Asya'ya bağlayan önemli yolların kesişme noktasındadır.

Tarih kitaplarında okuduğumuz meşhur Varna Savaşı da bu bölgede geçmiştir. Osmanlı ve Haçlı orduları bugünkü Bulgaristan'ın Varna kenti yakınlarında karşılaşmışlardır. Savaşı Osmanlı Ordusu kazanmıştır. Bu savaşı kazanılması Osmanlı’ya da stratejik bir açıdan yararlı olmuştur. Bu savaşın kazanılması ile Mora ve Bulgaristan Osmanlı Devleti`ne bağlanmış ve Osmanlı Devleti'nin Balkanlar'daki hakimiyeti ve otoritesi artmaya başlamıştır.

Evliya Çelebi’nin Seyahatnâme'sine göre zamanında Varna'da 41 cami ve mescit bulunmaktaydı. Fakat daha sonraları Osmanlı ordusunun aldığı yenilgiler sonucunda düşman kuvvetler bu camileri ve çoğu İslam eserini yok etmişlerdir.

Clickbus.com.tr üzerinden İstanbul Varna otobüs bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde İstanbul Varna otobüs bileti alımınızı yapabilirsiniz.

Varna’da Görmeniz Gereken Yerler

Yazın nüfusu normal halinin dört katına çıkan Varna’da gezilecek de çok yer vardır. İlk olarak şehrin en güzel yerlerinden biri olan Altın Kum’u görmenizi tavsiye ederiz. Burada birçok otel ve plajda zaman geçirebilir, denizin tadını çıkarabilirsiniz. 15 km’lik sahil şeridinde her türden zevke hitap edecek mağazayı ve restoranı bulabilirsiniz. Alışverişten sonra tarihi yerleri gezmekisterseniz ilk durağınız Varna Arkeoloji Müzesi ve Varna Tarih Müzesi olabilir. Ardından Roma Hamamı, Varna Katedrali ve Etnografya Müzesini gezebilirsiniz. Primorski Parkı, Varna Akvaryumu ve Deniz Parkı da görebileceğiniz yerler arasındadır. Yürüyüş yapmak için Varna’da birçok güzel sokak ve cadde bulunmaktadır. Bunlar arasında en popülerleri ise Slivnitsa ve Knyaz Boris sokaklarıdır. Eğer Alışveriş merkezlerini dolaşmayı seviyorsanız önerilerimiz Grand Mall, Pfohe Mall ve Central Plaza gezilebilecek yer arasındadır.

Varna’ya yaz döneminde gidiyorsanız Haziran ayını tavsiye ederiz çünkü bu tarihlerde kentte bir yaz festivali olmaktadır. Bu festivale denk gelirseniz çok eğleneceğinizden şüpheniz olmasın. Ayrıca Varna Uluslararası Müzik Festivali de kentte gerçekleşen önemli etkinliklerden biridir.

Varna’ya Nasıl Gidilir?

ClickBus ile yurtdışına otobüs bileti almak artık çok kolay. ClickBus otobüs firmalarını parmağınızın ucuna getiriyor.

Varna’ya gitmek istiyorsanız artık kapı kapı acenta dolaşmanıza gerek yok. Çünkü artık ClickBus var. En uygun fiyatlı otobüs biletlerini ve otobüs firmalarını ClickBus.com.tr adresine girerek bulabilirsiniz. Ardından yapmanız gereken sadece istediğiniz firmayı ve koltuğunuzu seçmektir. Sadece üç adımda biletinizi kolayca ve güvenle satın alabilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar dileriz.

Varna online otobüs bileti satışında en çok rağbet edilen site olan Clickbus.com.tr’yi tercih ederek Varna biletinizi ucuza almış olursunuz. www.neredennereye.com/ucak-bileti


Varna'ya bağlı otogarlar
Varna Otogarı