6 aya varan taksit seçenekleri!

Kredi kartı ödemelerinizi taksitli gerçekleştirebilirsiniz

Bize Ulaşın

0850 885 10 58

Pazartesi-Cuma 09:00- 18.00

ZONGULDAK'a giden otobüs seferleri

Diğer ZONGULDAK seferleri için arama kutucuğunda nereden nereye gideceğinizi ve seyahat tarihinizi girip Bilet Ara tuşuna basmanız yeterlidir.

Zonguldak otobüs bileti, seferleri, firmaları, ucuza bilet fiyatları ClickBus.com.tr'de! Zonguldak otobüs biletlerini online satın alın!

Tarihi, doğal güzellikleri ve lezzetli yemekleriyle ünlü şehrimizi ziyaret etmekten keyif duyacağınız ve yeniden gelmek için tekrar plan yapacağınız şehirlerimizdendir.

Zonguldak Otobüs Firmaları

Tarihçe

Antil Çağ’da ismi Sandrake olan il, sonraları Türklerin bölgeye yerleşmesiyle şuanki ismini almıştır. Hattilerden Hititlere, Perslerden Bizanslılara pek çok toplum bu topraklar üzerinde yaşamıştır. 1460 yılında Fatih Sultan Mehmet’in Amasya’yı almasıyla Osmanlı egemenliği altına girmiştir. 1829 yılında bölgede kömür ocakları bulunmuş sonrasında kömür bu şehrin en önemli gelir kaynağı haline gelmiştir. I.Dünya Savaşında şehir Fransızlarca istila edilmiştir. Müdafa-i Hukuk cemiyetlerinin çalışmaları sonucu Fransızlar bu toprakları terk etmek zorunda kalmıştır.

Görmeniz Gereken Yerler

Gezmeniz gereken pek çok tarihi ve doğal güzellik bulunmaktadır. Grek, Roma,Bizans, Abbasi ve Emevi devletlerine ait eserlerin sergilendiği Halil Paşa Konağı’yla gezinize başlayabilirsiniz.

Clickbus üzerinden İstanbul Zonguldak bileti alırken en ucuz firmalar listelenir ve bu şekilde ucuza bilet alımınızı yapabilirsiniz.

Mağara turizminin geliştiği bu şehre seyahatinizde Cehennemağzı Mağaraları’nı, Gökgöl Mağarası’nı ve Cumayanı Mağarası’nı mutlaka ziyaret ediniz.

Karadeniz’in berrak sularında serinlemek isterseniz, Filyos, Göbü ve Karakum plajlarını gezebilir, doğanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Doğal güzellikler açısından adeta bir cennet olan şehirde Gülüç Baraj Gölü’nü, Kızılcapınar Baraj Gölü’nü ve Güneşli Şelaleleri’ni ziyaret edebilirsiniz.

Nasıl Gidilir?

Karadeniz’in güzel şehri olan bu şehir, hem turistlerin hem de iş adamlarının ziyaretine uğramaktadır. Karayoluyla ulaşımın gerçekleştirildiği şehre otobüs bileti almak ise artık çok kolay!

Hemen ClickBus.com.tr’ye gelin ve seferleri sorgulayın. Dilediğini otobüs firmasını seçin ve otobüs biletinizi kolayca satın alın.   www.neredennereye.com/ucak-bileti


ZONGULDAK'a giden otobüs firmaları
Kanberoğlu Turizm
Metro Turizm
Ulusoy Turizm
ZONGULDAK'a bağlı otogarlar
Alaplı Otogarı
Çaycuma Otogarı
Devrek Otogarı
Kozlu Otogarı
Zonguldak Otogarı
Alaplı Otogarı
Çaydeğirmeni Otogarı
Gökçebey Otogarı
Karapınar Otogarı
Saltukova Otogarı
Karedeniz Ereğli Otogarı
devrekotogar Otogarı